Angle down Atgal

Būtiniausios išorinės paslaugos sėkmingam verslui

Ar teko ką nors girdėti apie vadinamąjį outsourcing‘ą arba išorines paslaugas? Ar žinote kuo jos naudingos verslui? Ar žinote, kad tai gali būti jūsų verslo raktas į didesnį pelningumą ir sėkmę? Tiesa, lengva užduoti tokį klausimą ir nepateikti kiek nors konkretesnių atsakymų. Mes juos turime ir jais su jumis pasidalinsime. Tad susipažinkite su tomis išorinėmis paslaugomis, kurios ne tik naudingos, bet ir kone būtinos sėkmingam verslui.

Teisinė pagalba

Pradėkime nuo srities, su kuria susidurti norisi mažiausiai. Teisinė pagalba būtina kiekvienai įmonei. Nuo darbo sutarčių sudarymo iki pagalbos teismuose – advokatai bei notarai dažnai komunikuoja su įvairiais verslininkais. Dažna įmonė net gi turi „savo“ (t.y. įmonėje dirbantį) teisininką(-ę), kuris(-i) dažnai nieko neveikia. Taip yra todėl, kad teisinių klausimų dažnai nekyla. Jeigu atsiranda su įstatymais arba kodeksais susijusi problema – ji tęsiasi ilgai, tačiau jos nesikartoja dažnai, bent jau tvarkingai veikiančiose įmonėse.

Tad gauname išvadą, kad samdytas teisininkas, kone bet kuriame versle dirba tik vizualiai. Realus jo darbas būna retas ir nepastovus. Dėl šios priežasties daug įmonių sudaro sutartis su teisinėmis bendrovėmis ir specialistus kviečiasi pagal situaciją. Iškilus klausimui ar problemai, teisininkai atvyksta ir konsultuoja, padeda įvykdyti sandorius, laimėti bylas. Išoriniams teisininkams mokama (įprastai) už valandas, todėl labai sumažėja išlaidos, lyginant su įprasto etato išlaikymu.

IT

Informacinių technologijų rinka dabar yra pats karščiausias dalykas versle. IT specialistų nuolat trūksta, jų algos – milžiniškos, o galimybės būti sėkmingu specialistu – kone neribotos. Tačiau žvelgiant iš darbdavio perspektyvos, toks derinys yra kone košmariškas. Darbo jėgos trūkumas, didžiulės išlaidos bei ambicingas požiūris apriboja kai kurių mažesnių įmonių galimybes išlaikyti tokį specialistą.

Dėl to dauguma, net ir itin didelių įmonių, samdo išorinius IT specialistus. Jie aptarnauja kompiuterių tinklą, įdiegia programinę įrangą, rūpinasi sistemų saugumu t.t. Įprastai mokamas fiksuotas mėnesinis mokestis už tam tikrą paslaugų paketą. Vidutinė programuotojo arba kibernetinio saugumo eksperto (aukšto lygio) alga gali lengvai viršyti keturis tūkstančius eurų „į rankas“, todėl rinktis išorinius specialistus čia yra labai finansiškai naudingas sprendimas.

Buhalterija

Buhalterinės apskaitos tvarkymas kai kurioms įmonėms yra tikras galvos skausmas. Taip nutinka dėl to, kad buhalterinė apskaita yra gana specializuota sritis, tačiau tvarkinga buhalterija yra būtina. Nors jaunų apskaitininkų tikrai yra nemažai, kadangi vykdant apskaitą nėra vietos klaidoms, visi nori patikėti tokią užduotį patyrusiam specialistui(-ei).

Dėl šios priežasties naudinga buhalterinę apskaitą patikėti įmonei, kuri tuo užsiima. Tai bus pigiau nei aukštos kvalifikacijos specialisto išlaikymas.

Marketingas/reklama

Kūrybingos ir tikrai įsimintinos idėjos yra vienas brangiausių dalykų versle. Deja, tokių idėjų turi ne visi. Dažnai žmonės mano, kad išsilavinimas marketingo srityje atveria kelią į sėkmingą karjerą reklamos agentūroje arba rinkodaros srityje. Tai yra labai toli nuo tiesos, mat gerų idėjų pasaulyje trūksta. Už jas įmonės moka didžiulius pinigus, o vidinis rinkodaros skyrius ne visada turi pajėgumų kurti, planuoti, strateguoti ir valdyti medijas.

Tam dažnai galima rinktis išorines įmones bei specialistus. Tokie dalykai kaip turinio kūrimas, grafinis dizainas bei reklamos kampanijos turėtų būti įmonės vizitinė kortelė masėms bei potencialiems klientams. Jų neturėtų kurti bet kas, jas turėtų kurti žmonės, kurie turi idėjų. Nors tai ne visada bus daug pigiau (bet dažniausiai būna) už etatinio darbuotojo išlaikymą, tačiau darbo kokybė tikrai pateisins išlaidas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite