Angle down Atgal

Būtiniausios gyvūnų prekės: ką įsigyti, nusprendus laikyti šunį arba katę?

Nuo tos akimirkos, kai šeima nusprendžia auginti keturkojį, pradedama svarstyti, kaip tam pasiruošti ir kokių būtiniausių daiktų reikės. Šiuo metu gyvūnų reikmenų pasirinkimas labai platus, todėl aptarsime, kokios gyvūnų prekės yra būtiniausios, kai Jūsų namuose apsigyvena šuo arba katė.

Prekės, reikalingos kiekvienam augintiniui

Kokios priemonės būtinos augintiniui, priklauso nuo daugybės faktorių:

  • jo rūšies;

  • veislės;

  • amžiaus;

  • dydžio;

  • sveikatos būklės;

  • taip pat nuo paties gyvūno pomėgių. 

Dubenėliai. Tiek katėms, tiek šunims būtini dubenėliai pašarui ir vandeniui. Katėms gali prireikti ir kelių dubenėlių, nes nereta jų mėgsta gerti vandenį skirtingose vietose – ant palangės, ant žemės, ant aukštesnės spintelės ar dar įmantresnėse vietose. Taip pat nemažai kačių geria tik tekantį vandenį, tad gali tekti įsigyti vandens fontanėlį. 

Pavadėliai. Šunims, o ir kai kurioms katėms reikalingi pavadėliai bei antkakliai ar petnešos. Antkakliai turėtų būti renkami itin atsakingai, atsižvelgiant į gyvūno charakterį ir kūno sudėjimą. Šunims suplotomis nosimis ar mėgstantiems veržtis į priekį keturkojams, siekiant jų netraumuoti, rekomenduojama naudoti petnešas.

Guolis. Gyvūnui reikalinga poilsio vieta, tačiau, norint sutaupyti, nebūtina įsigyti specialaus guolio: galima panaudoti jau turimas pagalves, pledus ar net fotelius. Reikėtų nepamiršti, kad katės gali turėti kelias mėgstamas miegojimo vietas, tad ir guolių gali reikėti kelių.

Augintinio transportavimas. Saugiai gyvūno kelionei būtina įsigyti transportavimo dėžes, kad automobilyje augintinis nesiblaškytų ir nekeltų grėsmės sau bei jums.

Žaislai. Tam, kad jūsų augintinis nenuobodžiautų likęs vienas arba smagiai leistų laiką su jumis, reikėtų įsigyti keletą žaislų. Šunims patinkantys žaislai – tampymo virvės, kamuoliukai. O tiems, kurie daug laiko praleidžia vieni, rekomenduojami skanėstų kamuoliukai – gyvūnai, stengdamiesi ištraukti visus skanėstus, gali praleisti ir kelias valandas. Katėms ypač patinka žaislai, kurie traška, turi kutus, uodegas ar juda – tai gali būti įvairiausios pelytės, kamuoliukai, plunksnelės, žaislai ant gumos, kuriuos katė gali tampyti. Katės gimusios laipioti, tad naudinga turėti laipynę, o nagų galandimui – draskyklę. 

Prekės augintinio higienai. Higiena taip pat labai svarbi, ypač šunų, kuriuos, priklausomai nuo veislės bei pomėgių, gali tekti maudyti ir kas savaitę. Tinkamai parinktas šampūnas gali padėti išvengti odos problemų ir pašalinti nemalonius kvapus. Kačių savininkams įsigyti šampūną nebūtina, ypač jei katė pati dažnai prausiasi. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir nagų kirpimo žirklučių, šukų, o katėms – dar ir tualeto su kraiku.

Augintinio mityba: kodėl nereikėtų taupyti?

Visavertė gyvūno mityba gali padėti išvengti ligų bei leisti jums mėgautis ilga draugyste, tad reikėtų rinktis tik kokybišką ir subalansuotą pašarą. Dabar, kai pasiūla tokia milžiniška, rasti pašarą, tinkantį jūsų augintiniui ir jūsų piniginei, nėra sudėtinga. Internetinėse bei fizinėse parduotuvėse pašarai yra plačiai aprašomi, nurodomos smulkiausios sudedamosios dalys.

Tačiau reikėtų įvertinti, kad net ir geriausiai prižiūrimi augintiniai gali susirgti. Tokiu atveju dažnai mityba yra keičiama – skiriamas specializuotas pašaras. Dažniausiai tokie pašarai kainuoja brangiau, tad tinkamo pašaro už gerą kainą gali tekti paieškoti. 

Papildais praturtinta gyvūnų mityba

Nors gyvūną šeriate puikios kokybės pašaru, deja, išlieka tikimybė, kad jis iš mitybos nepasisavins reikiamo kiekio vitaminų ir mineralų, ypač jei augintinis turi specialių poreikių. Didelių ir gigantinių veislių šunims reikalinga papildoma pagalba sąnariams, ypač augant ir senstant, todėl rekomenduojama įsigyti papildus sąnariams „Bachus Joins & Flexi“, kuriuose gausu chondroitino bei gliukozamino – statybinių sąnarių medžiagų. 

Augintiniams, gyvenantiems namuose, šėrimosi sezonas tęsiasi visus metus, todėl papildai kailiui bei odai sumažina plaukelių slinkimą, padaro juos švelnesnius, lengvai šukuojamus. 

Stiprus, dažnas stresas sekina gyvūno organizmą, jo nervų sistemą. Sumažinti susijaudinimo lygį ir padėti gyvūno nervų sistemai gali „Bachus Calm & Brave“, praturtintas natūraliomis žolelėmis, L-triptofanu ir vitaminais. 

Taigi svarbu, kad įsigytos būtiniausios gyvūnų prekės atitiktų svarbiausius augintinio poreikius. Tinkamas pašaras, kailio priežiūros ir higienos priemonės, pavyzdžiui, šampūnas šunims, fiziologiškai tinkantis pavadėlis ar augintinio itin mėgstami žaislai padės jūsų šuniui ar katei būti sveikam ir laimingam. Atsižvelgus į gyvūno rūšį, veislę, charakterį bei pomėgius tinkamas priemones pasirinkti bus kur kas lengviau.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite