Angle down Atgal

Būsimųjų konditerių dovana Klaipėdai – neįprastas kalėdinis miestelis iš 100 kg tešlos

Klaipėdoje pradeda veikti neįprasta ir meistriškumu stebinanti kalėdinių namelių paroda – instaliacija „Kalėdų miestas – Klaipėda“, kurią kūrė beveik 100 būsimųjų konditerių.

Tai pirmoji tokio lygio mokinių profesinio meistriškumo paroda, kurioje bus galima pamatyti visiems klaipėdiečiams gerai žinomus pastatus kitaip.

„Mokinių konditerių iškepti imbierinės tešlos nameliai skleidžia ypatingą kalėdinę dvasią, primena, kad artėja šventės, per kurių šurmulį mes dažnai neberandame laiko sustoti ir pasigrožėti tuo, kas mus supa“, – sakė Klaipėdos turizmo mokyklos Viešbučių ir restoranų skyriaus vedėja Vilma Mockienė.

Konditerių kurtoje instaliacijoje lankytojai atpažins Klaipėdos kraštui būdingus fachverkinių namų imbierines kopijas: senosios architektūros pavyzdį Ryžių malūną, gyvenamuosius senamiesčio namus, Klaipėdos Marijos taikos karalienės bažnyčią, Klaipėdos simbolį Meridianą, Mažajai Lietuvai skirtą paminklą „Arka“ ir kt.

Anot V.Mockienės, šiuo kūrybiniu darbu siekta, kad žmonės, kurie paprastai negaišta daug laiko žvelgdami į savo aplinką, daugiau galvotų apie tas vietas, kuriose jie gyvena, dirba ir mokosi, susimąstytų, kaip jos kuriamos ir kokią įtaką daro mūsų miesto bendruomenei.

Kalėdinių namelių statybai sunaudota virš 100 kg tešlos ir glajaus, o jį kepė, lipdė ir dekoravo daugiau beveik 100 mokinių su savo konditerijos mokytojais.

Šiuos kalėdinius imbierinius namelius vėliau ketinama padovanoti miesto bendruomenėms, o kol kas neįprastą kalėdinę instaliaciją galima pamatyti iki gruodžio 20 d. Klaipėdos turizmo mokykloje.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite