Angle down Atgal

Bus renkamas jūros išplautas parafinas

Rytoj, sausio 28-ąją, 14 val. ties Nidos ir Juodkrantės centrinėmis gelbėjimo stotimis organizuojama talka, skirta surinkti Baltijos jūros išmestas medžiagas, kurios spėjama, yra parafinas.

Kaip Neringos savivaldybę informavo Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdyba, sausio 23-ąją gautas pranešimas apie į Baltijos jūros krantą ties Juodkrante išmestus neaiškios kilmės baltus teršalus. Valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnams nuvykus į vietą nustatyta, kad pakrantės ruožas nuo Naujosios Smiltynės perkėlos iki Juodkrantės užterštas neaiškios kilmės medžiaga, panašia į parafiną. Apžiūros metu paimtas mėginys teršalų identifikavimui, kuris pristatytas Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Vakarų Lietuvos aplinkos tyrimų skyriui.

Neringos savivaldybės stebėjimais mažesni kiekiai teršalų išmesti ir ties kitomis kurorto gyvenvietėmis. Į talką prašome atsinešti pirštines ir maišus. Talką organizuoja Neringos savivaldybė ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite