Angle down Atgal

Brutalaus šalčio metu teksasiečiai fiksuoja kas nutiko jų namuose

Arktinėms temperatūroms nukeliavus kaip niekada toli į pietus, Jungtines Amerikos Valstijas toliau dengia sniego ir ledo sluoksniai, ir jau tampa akivaizdu, kad tam tikros šalies dalys buvo visiškai nepasirengusios tokiai netikėtai žiemos audrai.

Tarp plataus masto elektros energijos tiekimo nutrūkimų ir ištisų bendruomenių atskyrimo nuo pasaulio, Teksaso gyventojai užtvindė socialinius tinklus demonstruodami, kad net ir prieiga prie vandens tapo didžiuliu bei netikėtu iššūkiu.

Pasipylė gausybė nuotraukų, kuriose teksasiečiai rodo, kaip vyraujant šioms ekstremalioms orų sąlygoms užšalo tualetai, vandens maišytuvai ir kriauklės.

Dauge su nuotraukomis, kuriose matomi ledo čiuožyklomis tapę baseinai ir lauko kubilai, „Twitter“ tinkle gyventojai dalinasi ir ledu padengtų tualetų, ant užsukto maišytuvo susiformavusių varveklių ir net visiškai užšalusių vonių nuotraukomis.

Dėl besitęsiančių elektros nutrūkimų didesnė valstijos dalis toliau sunkiai randa būdų pasišildyti namus, tad panašu, kad juose užšąla bet koks skystis.

Ostino ir Dalaso gyventojai dalinasi pačiais įvairiausiais to pavyzdžiais, nuo sušalusio skysto muilo iki akmens kietumo alyvuogių aliejaus.

Ir tokia situacija yra ne tik Teksase.

Šiaurinėje Minesotos valstijoje, kuri yra gana prisitaikiusi prie atšiaurių temperatūrų, viena santechnikos kompanija „Twitter“ pasidalino nuotrauka, kurioje matomas ledo luite įkalintas tualeto bakelis.

„White Bear Plumbing“ teigė sulaukę daugybės skambučių dėl regione užšalusių vamzdžių bei dalinosi patarimais, kurie gali praversti panašių situacijų vengiantiems amerikiečiams. Kompanija rekomenduoja reguliariai nuleisti tualeto vandenį, laikyti vandenį tekantį ir padidinti šildymą.

Visgi, net ir to gali nepakakti apsaugoti Teksasą nuo visiško užšalimo. Vienas Hiustono gyventojas „Twitter“ pasidalino nuotrauka, kurioje matoma iš jo vonios maišytuvo tekanti kieto ledo srovė.

Teksase temperatūroms nukritus iki –18°C valstija stengiasi susidoroti su išaugusiu elektros poreikiu, kol didelė jos tinklų dalis arba genda, arba veikia su nuolatiniais elektros tiekimo nutrūkimais, kuriais bandoma mažinti įtampą. Tarnybos valstijoje taip pat perspėjo 7 milijonus gyventojų prieš geriant vandenį jį virinti, baiminantis, kad kai kurios sistemos gali būti užterštos.

Gyventojams bandant sušilti, kai kurie jų stovyklauti ėmė savo pačių namų svetainėse. Tuo pat metu pranešama ir apie išaugusį tragiškų apsinuodijimų anglies monoksidu atvejų skaičių, o šis šuolis siejamas su pavojingais būdais bandant susišildyti ar apšildyti namus.

AP praneša, kad iki šiol nacionaliniu mastu ši žiemos audra jau pareikalavo maždaug 30 žmonių gyvybių, o Teksaso valstijoje paskelbta nepaprastoji padėtis.

Gismeteo.lt

© ThomasBlackGG | Twitter
© ThomasBlackGG | Twitter
© LitterboxComics | Twitter
© LitterboxComics | Twitter
© Kurt Schirmer | Twitter
© Kurt Schirmer | Twitter
© TrixyUkulele | Reddit
© TrixyUkulele | Reddit
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite