Angle down Atgal

Biržuose tartasi dėl žvyruotų valstybinių kelių asfaltavimo

Vakar Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė, Savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė, Savivaldybės tarybos narys, Teritorijų vystymo, aplinkos apsaugos, miesto ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Dalius Drevinskas, Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera dalyvavo nuotoliniame susitikime su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovu Remigijumi Lipkevičiumi ir įstaigos atstovais Justu Norbutu, Dainiumi Miškiniu ir kitais. Į nuotolinį susitikimą buvo pakviestas ir Seimo narys Valdemaras Valkiūnas.

Susitikimo metu vyko diskusijos dėl asfaltuotinų valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožų Biržų rajono savivaldybėje prioritetinės eilės patikslinimo.

„Mus domino valstybinės reikšmės žvyruotų rajoninių kelių ruožų asfaltavimo planai. Kelių direkcijos vadovas mus patikino, kad Kelių direkcija tęsia prieš keletą metų numatytus ir suplanuotus darbus, o sudarydami tolesnius planus, aktyviai tarsis su savivaldybėmis“, − sakė meras V. Jareckas.

Savivaldybės vadovai atkreipė dėmesį, kad Kelių direkcijos prioritetai ne visada sutampa su savivaldybių prioritetais ir išreiškė viltį, kad būtų glaudžiau ir aktyviau bendraujama su savivaldybėmis. Pagal 2016−2017 m. kelių eismo intensyvumo rodiklius sudarytas prioritetinis žvyruotų kelių asfaltavimo sąrašas nesutampa su Biržų rajono savivaldybės prioritetais. Savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė pateikė seniūnų pastabas ir pasiūlymus dėl kelių priežiūros ir eismo saugumo gerinimo valstybinės reikšmės kelių ruožuose, gyvenvietėse.

„Per pastaruosius kelerius metus Biržų rajone atsirado naujų verslo, turistinių objektų ir mes norėtume, kad rengiant naują prioritetų sudarymo metodiką glaudžiau būtų bendraujama su rajonų savivaldybėmis. Taip būtų išvengta nesusipratimų“, − sakė meras V. Jareckas.

„Rengiant naują metodiką ir sudarant naujus prioritetinius asfaltuojamų žvyrkelių sąrašus aktyviai bendradarbiausime su savivaldybėmis“, − patikino VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

Pasak Savivaldybės atstovų, biržiečiams aktualiausios žvyruotos valstybinių kelių atkarpos, kurias reikia asfaltuoti: Germaniškis−Nemunėlio Radviliškis; Nemunėlio Radviliškis−Pučiakalnė; Buginiai−Ageniškis−Papilys; Biržai−Anglininkai−Papilys; Papilys−Skrebiškiai; Galintiškis− Satkūnai−Kupreliškis; Kučgalys−Kupreliškis−Lamokai; Toliūnai−Smilgiai; Daumėnai−Gulbinai; Meilūnai−Nausėdžiai−Zizonys−Vaitkūnai.

Susitikimo metu buvo diskutuota dėl kelio atkarpos Biržai−Germaniškis atnaujinimo, eismo saugumo gerinimo, pėsčiųjų ir dviračių takų, valstybinės reikšmės kelių priežiūros.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite