Angle down Atgal

Biržų aplinkosaugininkai susitiko su Meškalaukio kaimo bendruomene

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai praėjusią savaitę susitiko Pasvalio rajono Meškalaukio kaimo bendruomene. Per susitikimą buvo aptarta, kaip gyventojai, neprisijungę prie centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų, turi tvarkyti buitines nuotekas.

Susitikti su bendruomene vyko Biržų AAI vyr. specialistė Kristina Petkauskaitė ir vyr. specialistas Paulinas Vilaišis. Jie susirinkusiesiems priminė, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuolat tikrina, kaip gyventojai laikosi aplinkos apsaugos reikalavimų. Kartu tikrinama, ar gyventojų, neturinčių tokios galimybės, nuotekų kaupimo rezervuarai atitinka reikalavimus, ar aplinka neteršiama buitinėmis nuotekomis.

„Svarbu žinoti, kad nuotekos gali būti kaupiamos tik sandariuose, uždaruose gamykliniuose nuotekų kaupimo rezervuaruose ir tik tais atvejais, kai nėra galimybės įrengti biologinio nuotekų valymo įrenginio ar prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo įrenginių. Mažiausias nuotekų kaupimo rezervuaras turi sutalpinti per 7 dienas objekte susidarančias nuotekas“, – sakė K. Petkauskaitė.

Kadangi sukauptas nuotekas privaloma periodiškai ir laiku išvežti, gyventojai, individualiai tvarkantys nuotekas, privalo turėti sutartis su nuotekų vežėjais. Taip pat būtina turėti ir saugoti buitinių nuotekų išvežimą patvirtinančius dokumentus.

„Per reidus tikriname buitinių nuotekų rezervuarų ir septikų sandarumą, nes nuotekos ir septikų dumblas negali patekti į gamtinę aplinką. Taip pat tikrinamame, ar tinkamai prižiūrimi buitinių nuotekų valymo įrenginiai: ar išvalomas perteklinis dumblas, ar veikia orapūtė, ar išleidžiamos į aplinką nuotekos išvalytos iki leistinų normų“, – aiškino P. Vilaišis.

Asmenys, netinkamai tvarkantys nuotekas, gali sulaukti administracinių baudų iki 1170 eurų, taip pat gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite