Angle down Atgal

Birželio 24-oji: vardadieniai, astrologija

Birželio 24-oji – Joninės (Rasos).

Joninės – svarbiausia lietuvių vasaros šventė, senovėje vadinta Rasos švente arba Kupolėmis. Ji švenčiama saulės solsticijos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metu. Tik trumpą akimirką ir tik vienoje vietoje pasaulyje Joninių naktį žydi paparčio žiedas, o tas, kas jį suras, bus ir turtingas, ir visažinis, ir laimingas...

Joninės švenčiamos visoje europinėje kultūroje. Visose šalyse, kur yra indoeuropiečių palikuonių. Geriausiai jas pažįsta baltai, slavai ir skandinavai, nes jie ilgiausiai išlaikė ryšį su senolių išmintimi.

Trumpiausia naktis nuo seno sureikšminta, mistifikuota. Manyta, kad ji stebuklinga. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.

Birželio 24 d. išvakarėse moterys nuo seno rinkdavo įvairiausias gydomąsias žoleles, mat tikėta, kad šios dienos vakarą surinktos žolelės įgyja ypatingų gydymo galių. Vėliau iš žolelių verdama arbata, jomis apkaišomos palubės, įmetama į tvartus, kad gyvuliai būtų sveiki. Šis moterų veiksmas vadintas kupoliavimu. Netekėjusios merginos šį vakarą apsivilkdavo baltais lino drabužiais ir dainuodamos eidavo į pievas pinti vainikų. Vainiką jos pindavo iš devynių arba dvylikos skirtingų žydinčių žolynų. Nusipintais vainikais merginos pasipuošdavo galvas, o vėliau iš jų spėdavo ateitį.

Manyta, kad šią naktį stebuklinga ir rasa. Jos surinkus reikia duoti karvėms, kad būtų pieningos, pabarstyti į daržus, kad būtų derlingi, kad neželtų piktžolės. Buvo tikima, kad ūkininkas sulauks gero derliaus, jei šią naktį apibėgs savo laukus ir nuogas pasivolios rasoje.

Šią naktį buvo garbinama saulė. Jai dėkojama už šilumą, šviesą, prašoma jos kuo daugiau šviesti. Naktį ant aukštos kalvos buvo sukuriamas didelis laužas. Buvo manoma, kad kuo toliau apšvies laukus, tuo didesnis bus rudenį derlius.

2003 m. Joninės Lietuvoje paskelbtos nedarbo diena. Rengiamos masinės Joninių šventės, ypač daug žmonių suplūsta į Kernavę, ant Rambyno kalno, į Jonavą, dažnai vadinamą Lietuvos Jonų ir Janinų sostine. Šiose šventėse susipina Rasų ir Joninių tradicijos – imituojamos apeigos, buriama, tačiau ir sveikinami Jonai.

Birželio dvidešimt ketvirtoji, ketvirtadienis – 175-oji metų diena (ketvirtoji 25-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 190 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Ansas, Janė, Janina, Jonas, Jonaudas, Jonaudė, Jonė, Jonis, Žana, Žaneta;

rytoj: Baniutė, Geismantas, Geismantė, Geistara, Geistaras, Geistautas, Geistautė, Geisvina, Geisvinas, Girvydas, Prosperas, Vilhelma, Vilhelmas, Vilhelmina, Vilius;

poryt: Jaunė, Jaunius, Jaunys, Jaunutė, Mingauda, Mingaudas, Ramunė, Viltautas, Viltautė, Virgilijus.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 04.42, leidžiasi 22.00. Dienos ilgumas – 17.18.

Šiandien – pirmoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Vėžio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Geras įprotis privalo pašalinti tai, ką įdiegė blogas“ (Seneka).

***************

Astrologinė prognozė birželio 24-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Bendrausite su žmonėmis, kurie dabar yra toli nuo jūsų ir su kuriais nesusitinkate kartu švęsti nei šios šventės, nei kitų. Daug dėmesio iš jūsų sulauks vaikai, mylimas žmogus. Galite jiems kažkaip įsipareigoti.

JAUTIS. Šiandien nepasižymėsite taupumu. Jeigu užsuksite į parduotuves, pinigų išleisite daugiau, nei reikėtų. Vakarą turbūt praleisite įdomiai ir nekasdieniškai. 

DVYNIAI. Nuo pat ryto būsite aktyvūs ir labai palaikysite antrąją pusę, kad ir ką reiktų padėti. Bet kuriuo atveju, šalia esantys žmonės suteiks gerų emocijų. Tačiau vakare kils nesusipratimų. Venkite ginčų.

VĖŽYS. Jeigu nesijausite pagiringi ar sunegalavę, tai iš pat ryto būsite linkę pulti tvarkytis ar gaminti ką nors skanaus. Jums svarbūs santykiai labai svyruoja ir reikia ypatingos diplomatijos, kad jiems nepakenktumėte.

LIŪTAS. Šią dieną pradėsite gerai nusiteikę ir prisiplanuosite daug veiklos bei turiningą vakaro programą. Daugiau dėmesio skirkite sveikatai, nepervarkite, antraip vakaro planus teks keisti.

MERGELĖ. Šią dieną norėsite praleisti kuo ramiau ir saugiau, tik su artimiausiais šeimos nariais. Vakare netikėtų rūpesčių gali sukelti jūsų atžalos, mylimas žmogus. Jų kaprizai atrodys keisti.

SVARSTYKLĖS. Jūsų rytiniu aktyvumu stebėsis ir turbūt džiaugsis namiškiai. Regis, suksitės kaip vijurkai, mėginsite daug ką suspėti. Popiet daugės įtampos.

SKORPIONAS. Popiet dažnai skambės jūsų telefonas. Tarsi iš užmaršties miglos išnirs seniai nematyti, negirdėti giminaičiai, draugai, o galbūt ir kažkada mylėtas asmuo.

ŠAULYS. Ši diena turėtų būti rami, harmoninga, o galbūt ir gurmaniška. Veikiausiai vakare pasijusite skyrę nepakankamai laiko, pastangų tam, ką buvote susiplanavę iš anksto.

OŽIARAGIS. Ši diena gali būti keistoka. Jūsų būsena bus panaši į pagiringą ar depresinę Regis, sustiprės apleistumo, vienišumo jausmas. Vakaras vėl atgaivins jėgas ir jūs jau veršitės kažkur dalyvauti, prisijungti.

VANDENIS. Rytas bus šurmulingas. Galbūt eisite kažkur, kur gausu žmonių. Regis, ir popiet nestokosite draugijos. Tačiau tuo metu jau galite pasijusti apsnūdę, apsvaigę. Saugokitės sukčių, apsinuodijimo.

ŽUVYS. Į daug ką šiandien žvelgsite kaip į pareigą. Iš ryto seksis padirbėti ar pasimokyti, jeigu tai aktualu. Vakarop jau būsite apsupti tokių žmonių, kurie jus domina.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite