Angle down Atgal

Birželio 15-oji: vardadieniai, astrologija

Birželio 15-oji – Okupacijos ir genocido diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena.

1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungos kariuomenė okupavo Lietuvą. 1941 m. birželio mėnesį prasidėjo lietuvių trėmimas į Rusijos gilumą. Birželio 15-oji, diena, kai Lietuva buvo okupuota, paskelbta Okupacijos ir genocido (masinio tautos naikinimo) diena. Lietuva nepriklausomybę atgavo tik 1990 m. kovo 11 d.

Žiaurus elgesys su pagyvenusiais žmonėmis yra didžiulė visuotinė problema. Milijonai pagyvenusių žmonių yra žeminami, užgauliojami ar net skriaudžiami fiziškai. Bemaž 4–6 proc. pagyvenusių žmonių susiduria su prastu artimųjų elgesiu. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė birželio 15-ąją Pasauline kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena.

Birželio 15-ąją Alytus švenčia savo gimtadienį. Alytus – vienas seniausių Lietuvos miestų. Jau 1387 metų dokumente jis vadinamas miesteliu, 1466 metais minimas kaip valsčius. 1581 metais birželio 15 d. Steponas Batoras Alytui suteikė Magdeburgo teises, nuo tos akimirkos Alytus oficialiai tapo miestu. Su teisėmis miestas gavo ir herbą – baltą rožę raudoname lauke.

Birželio penkioliktoji, pirmadienis – 166-oji metų diena (antroji 24-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 199 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bargailas, Bargailė, Barinta, Barintas, Barintė, Barys, Barkinta, Barkintas, Barkintė, Jolanta, Kirstautas, Kirstautė, Krescencija, Krescentas, Modesta, Modestas, Vidas, Vitas;

rytoj: Aurimas, Bena, Benadas, Benas, Benė, Julita, Jūra, Jūratė, Jūris, Jūrius, Tolmina, Tolminas, Tolminė;

poryt: Adolfa, Adolfas, Adolfina, Adolis, Dauganta, Daugantas, Daugantė, Laura, Rimvydas, Vilmantė.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 04.42, leidžiasi 21.57. Dienos ilgumas – 17.15.

Šiandien – šeštoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Dvynių ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Didieji protai kelia sau tikslus; kiti vadovaujasi troškimais“ (V. Irvingas).

***************

Astrologinė prognozė birželio 15-ajai, antradieniui

AVINAS. Yra tikimybė, kad bus realizuotas troškimas, susijęs su kūryba, sportu, turizmu, vaikais, žaidimais ar pan. Regis, dėmesio nepagailės patinkantis asmuo.

JAUTIS. Ši diena jums gali būti nelengva dėl tam tikrų dilemų. Regis, negalėsite pasirinkti, kurį požiūrį palaikyti, arba kaip su juo nesutinkant, išlaikyti gerus santykius.

DVYNIAI. Padaugės bendravimo su įvairiais žmonėmis. Tai išblaškys įprastą rutiną, pagyvins gyvenimo ritmą. Galėsite pasimėgauti gamtos ar geros draugijos teikiama palaima.

VĖŽYS. Tikėtina, kad tapsite dosnūs savo mylimiems žmonėms, vaikams, norėsis puoštis, džiuginti kitus. Galbūt pagaliau imsitės tvarkyti namų ūkio, žemės, paveldėjimo, kitus nuosavybės reikalus.

LIŪTAS. Būsite emocionalūs ir galite nesusivaldyti išgirdę oponentų ar priešiškų asmenų įžeidimus, įvairias insinuacijas. Kita vertus, sulauksite ir puikaus palaikymo, populiarumo tarp bendraminčių.

MERGELĖ. Galima nauda per labdarą, socialinę rūpybą, nelegalią veiklą, meną. Tačiau galite kažko siekti ir vedami nerealių norų. Galbūt kursite sunkiai įgyvendinamus planus.

SVARSTYKLĖS. Ši diena skatins reikštis socialiniuose tinkluose, kolektyve ir pan. Tai gali atimti kiek per daug laiko iš jūsų darbotvarkės ir laisvalaikio su šeima, vaikais.

SKORPIONAS. Įtampos nestigs, situacija nedžiugins. Kita vertus, turėtumėte gebėti pasinaudoti savo stiprybėmis ir atsispirti priešiškoms provokacijoms. Svetimi pavyzdžiai gali įkvėpti pasitikėjimo savimi.

ŠAULYS. Nusimato įvykių, keliančių su ateitimi susijusias iliuzijas. Galbūt gausite žinių, susijusių su mokslo, juridinėmis ar politinėmis aktualijomis. Būkite aktyvūs. Jeigu turite galimybę, bendraukite, keliaukite, sportuokite.

OŽIARAGIS. Šiandien susimąstysite apie naujas perspektyvas. Galbūt tai paskatins gautas dalykinis pasiūlymas arba sutikto pažįstamo pasiekimai. Pasistenkite gerai sutarti su kolegomis, partneriais. Nuo to priklauso, ką gausite ir ką prarasite.

VANDENIS. Tikėtinas stiprus poreikis su kažkuo labiau suartėti, užmegzti ar nutraukti partnerystės ryšius, tuoktis ar skirtis. Pagalvokite, kaip išvengti susipriešinimo ar jį sumažinti. Be kitų palaikymo dabar ir ateityje pasieksite kur kas mažiau.

ŽUVYS. Atlikus neatidėliotinus darbus, derėtų pagalvoti apie kokybišką poilsį, apie sveikatai ir grožiui naudingas procedūras. Tiktų koreguoti gyvenimo būdą, pradėti rimčiau mankštintis, daugiau judėti, vaikščioti pėsčiomis, važinėti dviračiu.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite