Angle down Atgal

Bijotuose prasidėjo gatvių rekonstrukcija

Prasidėjo Bijotų kaimo Baublių ir Malūno gatvių rekonstrukcija. Rangos darbų konkursą laimėjusi UAB „Diržė“ dar tik skutą senąją asfalto dangą. Malūno gatvė bus asfaltuota, Baublių gatvėje senasis asfaltas pakeistas nauju, įrengti šaligatviai su šviestuvais. Projekto vertė – 327,5 tūkstančio eurų. Bet ji dar kils. Kodėl?

- Projektas senas, 2011 metų, jį teks koreguoti, – sako Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tadas Barkus. - Dabar jau aišku, kad reikės įrengti papildomų nuovažų į sodybų kiemus, pastatyti daugiau šviestuvų. Kiek kainuos papildomi darbai, dabar sunku pasakyti.

T. Bartkaus nuomone, bijotiškiams labai pasisekė, kad pernai rajonas pritrūko parengtų projektų, teko ieškoti senų, dar anos valdžios pamirštų, tarp kurių atsirado ir Bijotų kaimo dviejų gatvių rekonstrukcijos projektas.

- Pernai iš senosios valdžios nepaveldėjime nė vieno gatavo projekto, o metų viduryje pasikeitė viešųjų pirkimų įstatymas, kuris dvigubai pailgino rangos ir projektavimo darbų pirkimo procedūrą. Matydami, kad naujų projektų nespėsim parengti, puolėm ieškoti anos valdžios paliktų ir pamirštų, dulkėmis nusėstų projektų. Šitas buvo mažiausiai kandžių paėstas, - šypsosi T. Bartkus. - Štai kodėl bijotiškiams pasisekė!

Pernai rajonas turėjo pinigų kelių ir gatvių tiesimui bei remontui, bet neturėjo projektų. Šiemet projektų jau parengta, bet ar nepritrūks pinigų?

- Taip, dabar projektų atsargoje turim daugiau, negu galėtume jų įgyvendinti. Tačiau iš Vilniaus atėjo gera žinia - Vyriausybės nutarimu karantino nuostolių kompensavimui ir ekonomikos skatinimui paskirta 5 milijardai eurų. Iš jų dalis pinigų teks ir mūsų savivaldybei. Jau žinome, kad rajono kelių plėtros ir remonto programai papildomai skiriama beveik 150 tūkstančių eurų. Tai nebloga paspirtis. Kokiems projektams bus paskirti papildomi pinigai, spręs Savivaldybės taryba, – sako T. Barkus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite