Angle down Atgal

Biblioteka pakvietė senjorus į kūrybines kvapiųjų vonios burbulų dirbtuves

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veikiančio Bibliotekos senjorų rankdarbių klubo narės mokėsi aromaterapijos paslapčių. Įgyvendinant projektą „Kūrybinės edukacijos bibliotekoje“, buvo organizuotos kvapių vonios burbulų dirbtuvės, kurias vedė „Young Living“ sveikatinimo ir aromaterapijos specialistė Oksana Apanavičienė.

Karantino metu ilgą laiką bendravusios tik virtualių renginių metu, klubo narės rinkosi bibliotekos kiemelyje, kur po žydinčiomis liepomis, laikantis privalomų atstumų, joms buvo parengtos darbo vietos.

Kūrybinių dirbtuvių edukatorė užsiėmimą pradėjo pokalbiu apie aromaterapiją ir eterinių aliejų poveikį žmogaus sveikatai bei gerai savijautai. Ji papasakojo, kad aromaterapija – tai gydymas ir profilaktika žmogaus protui, kūnui ir sielai. O. Apanavičienė  buvo atsivežusi įvairių eterinių aliejų rinkinį ir leido dalyviams susipažinti su jų skleidžiamu aromatu. Eteriniai aliejai – koncentruoti augalų ekstraktai – gaminami garinant, šaltuoju būdu spaudžiant arba sakinant.  Kiekvienas iš jų turi savitą poveikį. Po trumpos įžangos kūrybinių dirbtuvių vadovė išdalino praktiniam darbui reikalingas priemones ir prasidėjo vonios burbulų gaminimas. Kiekvienam dalyviui į atskirą dubenėlį buvo supilti reikalingi ingredientai, įlašinta kvapiųjų aliejų, iš kurių buvo gaminama vientisa masė. Gauta masė buvo dedama į įvairias formeles, tokiu būdu išgaunant širdelės, rutulio ir kitokių formų gaminius. Kadangi prieš dedant masę į formeles į jas dar buvo įberta smulkintų rožių žiedlapių bei kitų augalų, gaminiai buvo ne tik kvapnūs, bet ir spalvingi. Užsiėmimo dalyviai savo sukurtais rankų darbo gaminiais galės pasimėgauti atsipalaiduojant vonioje ar pradžiuginti artimuosius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite