Angle down Atgal

Beveik 200 kg sverianti gorila – priklausoma nuo išmaniųjų telefonų

Stambi žemumų gorila vardu Amare žiūri per daug „YouTube“ vaizdo įrašų, todėl zoologijos sodo prižiūrėtojai nerimauja, kad kiti primatai iš jo tyčiosis. Patinas buvo atskirtas, kad žmonės nerodytų jam asmenukių.
 

Zoologijos sodų prižiūrėtojai buvo priversti imtis priemonių, kad lankytojai nerodytų savo mobiliųjų telefonų gorilai, nes jis priklausomas nuo asmenukių darymosi ir vaizdo įrašų „YouTube“ žiūrėjimo.

Pareigūnai padarė patinui saugią zoną – jį atskyrė virve, kad žmonės negalėtų prieiti arti stiklo ir rodyti savo įrenginių ekranų. Taip nuspręsta po to, kai Amare buvo užpultas kito gorilos, kurio nepastebėjo, nes negalėjo atitraukti akių nuo lankytojo rodomo prietaiso ekrano.

Zoologijos sodo darbuotojai nerimauja, kad kiti gyvūnai gali iš gorilos tyčiotis dėl priklausomybės nuo ekranų, kuriuose jis žiūri žmonių šeimų, augintinių ar net savo paties nuotraukas.

Zoologijos sodo direktorius Stephenas Rossas laikraščiui „Chicago-Sun Times“ sakė: „Mes vis labiau nerimaujame, kad jis per daug laiko praleidžia žiūrėdamas žmonių nuotraukas, mums tikrai labiau patiktų, jei daug daugiau laiko praleistų su savo būrio draugais, mokydamasis būti gorila.“

Rossas pridūrė: „Kaip tėvai, mes galvojame apie tai, kad norime leisti savo vaikams pasirinkti, norime, kad jie subręstų, bet retkarčiais turime pasirinkti jų labui. Galbūt, neleisdami jiems visą dieną sėdėti viduje ir žiūrėti televizorių, paskatiname juos išeiti į lauką ir bendrauti su draugais. Manau, kad apie tai galvoja visi atsakingi tėvai ir daugeliu atžvilgių tai panašu į tai, ką mes čia darome.“

Teigiama, kad Amare yra ypač pažeidžiamas, nes jo mėgstamiausia veikla – sėdėti prie pat stiklinės pertvaros, prie kurios zoologijos sodo lankytojai galėjo lengvai prieiti prieš ją atskiriant.

Zoologijos sodo prižiūrėtojai perspėjo, kad tai yra užburtas ratas, nes kuo daugiau Amare domisi išmaniaisiais telefonais, tuo didesnė tikimybė, kad žmonės rodys jam savo ekranus.

Rossas kreipėsi į lankytojus: „Prašome visuomenės bendradarbiauti su prižiūrėtojais, kad ateityje Amare subręstų ir taptų savarankiška gorila.“

Parengta pagal dailystar.co.uk informaciją.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite