R. Pasiliausko nuotr.
Angle down Atgal

Bendrovę „Šaltekšnis“ aplankė Ministras Pirmininkas

Kalvarijos savivaldybėje, Sūsninkų kaime, įsikūrusi žemės ūkio bendrovė „Šaltekšnis“ sulaukė aukštų svečių. Nuo 1992 metų sėkmingai gyvuojančioje pieno perdirbimo bendrovėje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su patarėjais. Svečią atlydėjo Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis, Seimo narys Kęstutis Mažeika.

Ministrą Pirmininką pasitiko ŽŪB „Šaltekšnis“ vadovė Aldona Piepuolienė. Ji supažindino premjerą su bendrovės veikla, aprodė patalpas, kur vyksta pieno produktų gamyba, gaminama varškė ir firminiai sūriai. Pokalbio metu A. Piepuolienė iškėlė pagrindines problemas, su kuriomis susiduria smulkieji verslininkai.

26 metus veikiančioje įmonėje šiuo metu dirba 62 darbuotojai. Pagrindinė bendrovės veikla: pieno perdirbimas – gaminami natūralūs trumpo galiojimo pieno produktai. Jie sveikesni, neturi jokių pašalinių priedų, konservantų. Pasak direktorės, daug kas daroma savo jėgomis. „Kiekvieną dieną mes patys surenkame iš ūkininkų ir bendrovių pieną, jį perdirbame, patys į parduotuves išvežiojame produkciją. Turime tris pieno supirkimo punktus, kuriuose dirba 4 priėmėjos, bendrovė turi ir vairuotojus-ekspeditorius. Šiais metais pradėjome dirbti ir naktine pamaina“, – pasakojo A. Piepuolienė. Bendrovės produkcija varškė, sūriai, pienas, rūgpienis keliauja į prekybos centrus Kalvarijoje, Marijampolėje, Alytų, Kauną, Klaipėdą. Ją mielai perka konditerijos ir maistą gaminančios įmonės. Sveiki pieno produktai taip pat tiekiami ir darželiams. ŽŪB „Šaltekšnis“ produkcijos šiandien galima nusipirkti ir „Maksima“, ir „Akropolio“ prekybos centruose. Pieno produktus iš „Šaltekšnio“ perka ir Punsko kelios parduotuvėlės. Pirkėjai spėjo pamėgti bendrovės gamintojų pasididžiavimą sūrį „Juzefa“, vasaromis itin paklausus išrūgų pieno gėrimas, vadinamasis pieno šampanas.

Nepaisant sėkmingos veiklos, paklausių gaminių, ŽŪB „Šaltekšnis“ vadovė neslėpė, kad gyvenama nelengvai. Anot jos, verslui kelia problemų nepastovios pieno supirkimo kainos. „Mūsų produkcijos galiojimo terminai trumpi, sutartys pasirašytos iš anksto, o štai pasikeitė pieno supirkimo kaina. Mes ūkininkams negalime mokėti mažiau, nes jie ieškos kitos rinkos, o produkcijos taip greitai perkainoti nespėjame, tad dažnai tenka parduoti ją už savikainą, o kartais ir nuostolingai“, – pasakojo A. Piepolienė.

Kita problema – labai ilgi prekybininkų atsiskaitymai už parduodamą produkciją. „Sutartyje numatyta 30 dienų, o bendrovei gyvuoti lėšų reikia kasdien. Dar būna, kad produkciją ėmę verslininkai po 14 dienų paskelbia bankrotą ir nebeatsiskaito“, – premjerui apie problemas pasakojo vadovė. Anot jos, būtų daug lengviau, jeigu atsiskaitymų už produkciją terminas prekybininkams sutrumpėtų iki 7 dienų.

Premjeras Saulius Skvernelis ir jo patarėjai žadėjo atsižvelgti į gamybininkų pastabas. Ministras Pirmininkas domėjosi, kiek produkcija pabrangsta prekybos centrų lentynose, kiek bendrovė moka ūkininkams už pieną, ar „Šaltekšnis“ neplanuoja kurti savo prekybos taškų ir patys realizuoti produkciją. Vyriausybės vadovas papasakojo, kad kitais metais nebūtinai reikės kasos aparatų, atsiskaitymo programą bus galima atlikti mobiliojo ryšio telefonu. Taip pat jis domėjosi, ar bendrovė pasiruošusi nuo sausio 1 dienos įsigaliojančiai naujajai atlyginimų mokėjimo tvarkai, ar darbuotojams mokami didesni nei minimalūs atlyginimai. Bendrovės buhalterė Roma Kliūčienė sakė, kad vidutinis „Šaltekšnio“ darbuotojų atlyginimas 450–500 eurų.

Po apsilankymo ŽŪB „Šaltekšnyje“ Ministras Pirmininkas išskubėjo į Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardą Salaperaugio kaime. Prieš tai jis lankėsi E.H. Jastramskio ekologiniame ūkyje Šventežerio kaime, Lazdijų rajone, Alytuje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite