Angle down Atgal

Baltijos šalys ragina ES imtis griežtų priemonių, jei Rusija nepaleistų A. Navalno

Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas.

Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

Rusijos opozicijos lyderis ir grupė jo šalininkų buvo sulaikyti sausio 17 dieną, pateikus politiškai motyvuotus kaltinimus. Sausio 18 dieną šį pripažintų žmogaus teisių ir įstatymo viršenybės standartų pažeidimą vieningai pasmerkė ES.

Kaip jau skelbta, įkalintas Kremliaus kritikas A. Navalnas vaizdo įraše, paskelbtame po to, kai teisėjas skyrė jam 30 parų arešto, paragino rusus eiti į gatves protestuoti prieš elgesį su juo.

„Nebijokite, eikite į gatves. Neikite dėl manęs, eikite dėl savęs ir savo ateities", - „YouTube" paskelbtame vaizdo įraše sako A. Navalnas.

A. Navalnas sekmadienį sulaikytas Maskvos oro uoste, kai parskrido iš Vokietijos, kur nuo rugpjūčio buvo gydomas dėl apnuodijimo. Jungtinės Tautos (JT) ir Vakarų šalys paragino Rusiją nedelsiant paleisti opozicijos politiką, o kai kurios šalys pareikalavo naujų sankcijų.

A. Navalnas kaltinamas pažeidęs lygtinio paleidimo nuostatas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite