Angle down Atgal

Baltijos šalių ekspertai aptars „kelionių burbulo“ galimybę

Baltijos šalių ekspertai kitą savaitę aptars „kelionių burbulo“ tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos galimybę, šios kelionės pirmiausia galėtų būti prieinamos imunitetą nuo COVID-19 turintiems žmonėms.

Apie tai ketvirtadienį BNS informavo Užsienio reikalų ministerija (URM).

Jos teigimu, Baltijos šalys pandemijos metu palaiko glaudžius kontaktus pandemijos valdymo klausimais – nuolat aptariamos ir praėjusiais metais sėkmingai veikusio „kelionių burbulo“ galimybės.

Tačiau, anot ministerijos, dėl vakcinos tiekimo problemų, neslūgstančio užsikrėtimų skaičiaus iki šiol nebuvo galima imtis praktinių veiksmų šioje srityje.

Vis dėlto, atsižvelgiant į „situacijos pokyčius ir spartėjančią vakcinaciją“, kitą savaitę numatomas Baltijos šalių ekspertų pasitarimas dėl galimų veiksmų, sudarysiančių palankesnes galimybes Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų tarpusavio kelionėms, ypač vasaros atostogų metu.

URM teigia, kad pirmieji, kuriems galėtų plačiau atsiverti šios kelionių galimybės, galėtų būti persirgusieji ir vakcinuotieji Baltijos šalių gyventojai.

Estų visuomeninis transliuotojas ERR trečiadienį pranešė, kad šios šalies užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets (Eva Marija Lymets) sieks vyriausybės mandato atnaujinti derybas dėl galimybės atkurti Baltijos šalis apimantį „kelionių burbulą“.

Pranešime teigiama, kad diskusijos, siekiant išsiaiškinti Latvijos ir Lietuvos vertinimą, galėtų prasidėti kitą savaitę. 

Baltijos šalyse atlėgus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai Lietuva, Latvija ir Estija pernai gegužę jau buvo susitarusios dėl vadinamojo kelionių burbulo – šių šalių piliečiai tarp šių valstybių galėjo keliauti nevaržomai. Vis dėlto rudeniop sergamumui vėl padidėjus šis režimas rugsėjį buvo nutrauktas.

E.-M. Liimets sakė, kad kol kas per anksti prognozuoti, ar Baltijos šalys galės susitarti dėl tokio paties kelionių režimo, koks galiojo praeitais metais, taip pat negalėjo atsakyti, kada toks susitarimas galėtų būti pasiektas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite