Angle down Atgal

Baigta byla dėl 50 kilogramų narkotikų įgijimo Jurbarke

Marijampolės prokuratūra baigė bylą dėl 50 kilogramų narkotikų įgijimo turint tikslą platinti, 14 kilogramų iš jų turėjo būti nugabenta į Suomiją.

Teismui perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinimai neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti pateikti keturiems asmenims: moteriai ir trims vyrams. Du iš jų taip pat kaltinami kontrabanda ir dokumento klastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu, pirmadienį pranešė prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.

Turėdami informacijos, kad gali būti gabenamos narkotinės ir psichotropinės medžiagos, pasieniečiai pernai gruodžio 10-osios ankstų rytą Jurbarke patikrino automobilį „Volvo“. Jame buvusiame sportiniame krepšyje pareigūnai aptiko daugiau nei 14 kilogramų kvaišalų.

Didžiąją dalį sudarė amfetaminas. Įvykio vietoje sulaikyti du vyrai – Klaipėdos ir Jurbarko gyventojai.

Tos pačios dienos popietę Klaipėdoje viename bute atlikta krata. Moteriai priklausančiame bute rasta daugiau nei 36 kilogramai psichotropinės medžiagos su amfetaminu, ji buvo supakuota į paketus ir sudėta į du sportinius krepšius.

Tyrimo duomenimis, 51-erių klaipėdietis iš viso įgijo daugiau nei 50 kilogramų kvaišalų ir dalį jų (minėtus 14 kilogramų) galbūt perdavė 58-erių jurbarkiečiui. Jis tolimojo reiso metu turėjo juos nugabenti į Suomiją.

Įtariama, kad tolimųjų reisų vairuotojas jau kurį laiką važinėjo su klaipėdiečio jam perduotu netikru vairuotojo pažymėjimu. Manoma, kad Klaipėdos gyventojas, be šio pažymėjimo, suklastojo dar tris vairuotojo pažymėjimus skirtingų žmonių vardais.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad didžioji dalis kvaišalų (daugiau nei 36 kilogramai) buvo perduoti 54-erių klaipėdietei. Kratų metu moteris tikino nežinanti, kas yra jos bute esančiuose sportiniuose krepšiuose.

Kaltinimai neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų pateikti ir 31-erių kauniečiui, iš jo, įtariama, 51-erių klaipėdietis įgijo dalį kvaišalų. Likusios narkotinės ir psichotropinės medžiagos įgytos iš nenustatytų asmenų.

Visi keturi kaltinamieji anksčiau jau yra teisti už įvairius nusikaltimus.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite