Angle down Atgal

B. ir H. Clintonai prakalbo apie M. Lewinsky skandalą: kas padėjo išlaikyti santuoką?

Apie Monicą Lewinsky visas pasaulis sužinojo paaiškėjus, kad jauna mergina, besistažuodama Baltuosiuose rūmuose, turėjo seksualinių santykių su prezidentu Billu Clintonu. Prieš du dešimtmečius kilęs skandalas tiek Monicos, tiek prezidento gyvenimą apvertė aukštyn kojomis, tačiau dabar B. Clintonas teigia, kad galiausiai po sunkumų pavyko atsitiesti.

Netrukus pasirodysiančiame dokumentiniame filme apie Hillary Clinton pasakojama ne tik į JAV prezidento postą kandidatavusios politikės istorija ­– didelis dėmesys skiriamas skandalingiausiam jos vyro prezidentavimo etapui.

Tuomečio JAV vadovo B. Clintono romanas su M. Lewinsky užsimezgė 1995 m., kai Monicai tebuvo 22-eji. Filme „Hillary“ buvęs prezidentas prisiminė akimirką, kai gandus apie neištikimybę patvirtino savo žmonai Hillary.

„Aš nuėjau, atsisėdau ant lovos ir kalbėjausi su Hillary. Aš jai tiksliai papasakojau, kas nutiko, kaip visa tai nutiko. Prisipažinau, kad dėl viso to jaučiausi labai blogai. Pripažinau ir tai, kad vien per kelerius metus prieš skandalą mes išgyvenome gana mažai, buvo sunkių akimirkų, o ji buvo su manimi. Pripažinau savo kaltę ir sakiau, kad tai, ką aš padariau, yra nepateisinama“, – prieš daugiau nei 20 metų vykusį pokalbį su žmona prisiminė 73 metų prezidentas.

Nors viešumoje buvo pasirodžiusi ne vienos B. Clintoną seksualiniu priekabiavimu kaltinusios moters istorija, jis gynėsi, kad apie romanus su kitomis moterimis tuomet nė negalvojo. Pasak prezidento, skandalu virtusi istorija su M. Lewinsky įvyko spontaniškai, o šiandien jis ją laiko pačia didžiausia savo gyvenimo klaida.

„Niekas neatsisėda ir negalvoja štai, leisiuosi į rizikingą ir neatsakingą nuotykį. Juk taip pakenkčiau savo šeimai, sau, savo šaliai, žmonėms, dirbantiems su manimi. Tas romanas buvo visiškas atsitiktinumas“, – pripažino jis.

B. Clintonas neslėpė, jog skandalas su M. Lewinsky ne tik sužlugdė jo karjerą, bet ir palaužė jį patį.

„Įsivaizduokite, jūs atsakingai dirbate, siekiate tikslų, tačiau pasitaiko kažkas, kas kuriam laikui užtemdo jūsų mintis. Kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko sunkių etapų – aplinkinių spaudimo, nusivylimų, baimių. Bet per tiek laiko suvaldęs savo nerimą ir baimes aš esu visai kitas žmogus“, – pasakojo prezidentas.

Skandalingąją istoriją išsamiai parodžiusi filmo režisierė Nanette Burstein pasakojo, kad juostai medžiagą rinko net keturiasdešimt dienų – būtent tiek truko kasdieniai pokalbiai su B. Clintonu, Hillary, jų artimaisiais bei kolegomis.

N. Burstein tikino, kad į prisiminimus apie vos nesubyrėjusią santuoką leidusis H. Clinton sunkiai tvardė emocijas.

„Jai buvo sunku kalbėti apie itin asmeniškus ir skaudžius dalykus, o emocijos liejosi vos prakalbus apie santuoką“, – sakė N. Burstein.

Hillary prisiminė įtampą, kurią teko patirti, kai viso pasaulio akys buvo nukreiptos į poros asmeninį gyvenimą.

„Kiekvieną kartą, kai pasirodydavome viešumoje, žiniasklaidoje atsirasdavo antraštės ir spėliojimai apie mūsų kūno kalbą, žmonės žiūrėdavo, ar mes mūvime vestuvinius žiedus, ar esame susikibę rankomis. Tai buvo labai sudėtinga. Viskas buvo analizuojama“, – atviravo politikė.

Daugelio nuostabos tuo metu sulaukė netikėtas H. Clinton sprendimas ginti savo vyrą nuo visuomenės pasmerkimo. Tuomet Hillary pasakojo, kad jos santuoka su į neištikimybės skandalą įsivėlusiu prezidentu yra tvirta, o pasklidę gandai jos neskaudina. Visgi praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams moteris tikina, kad tai tebuvo kaukė, norint kuo greičiau asmeninius nesutarimus patraukti iš visuomenės akiračio.

„Mane viskas labai skaudino. Aš tiesiog negalėjau patikėti tuo, ką padarė mano vyras. Aš buvau labai įskaudinta. Tai buvo tiesiog siaubinga, o faktas, kad viešumoje užstojau savo vyrą, nieko nereiškė. Aš svarsčiau, ar man likti su juo“, – kalbėjo pirmoji šalies ponia.

Hillary pasakojo, kad byrančią santuoką išgelbėti padėjo tik jųdviejų dukra Chelsea. Tuomet pačiu įsimintiniausiu skandalo momentu tapo įvykis, kai norėdama pasislėpti nuo aplinkinių akių trijulė išvyko iš Baltųjų rūmų. Chelsea stovėjo tarp tėvų, laikydama juos už rankų. Clintonų dukra pasaulio žiniasklaidos antraštėse sumirgėjo kaip pagrindinis ramstis, saugantis Billo ir Hillary santuoką.

Prezidentas B. Clintonas pasakojo, kad jųdviejų rankas laikiusi Chelsea vėl sugrąžino tikėjimą, jog jie yra šeima.

„Tą momentą pajutome savo tvirtybę. Jautėme, kad esame trise, esame šeima, o ne atskiri individai. Chelsea išgelbėjo santuoką“, – tikino prezidentas.

Beveik po dviejų dešimtmečių M. Lewinsky skandalas tapo centrine tuomet dar tik į prezidentus kandidatavusio Donaldo Trumpo išpuolio prieš savo tuometę konkurentę H. Clinton dalimi. Bandydamas palaužti savo oponentę D. Trumpas nuolat primindavo H. Clinton sutuoktinio skandalą.

Tokia taktika buvo naudojama siekiant nukreipti dėmesį nuo paties D. Trumpo įžeidžiančių komentarų apie moteris. Dar prieš tapdamas prezidentu D. Trumpas yra pasigyręs, kad gali paliesti moters genitalijas ir jam už tai nieko nebus, nes jis yra žymus.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite