Angle down Atgal

Kaip pašalinti druskos dėmes nuo batų ir išvengti naujų atsiradimo?

Druska, naudojama tirpdyti ledui keliuose, šaligatviuose ir automobilių stovėjimo aikštelėse mažina slidumą, bet sukelia kitą problemą – gadina batus. Orams pasikeitus ir perlipus į kelių laipsnių šilumos pusę, šaligatviuose atsiranda sūrios balos. Kaip nuo tokio sniego apsaugoti batus? 

Batus nuvalykite skudurėliu ar popieriniu rankšluosčiu 

Po pasivaikščiojimo lauke skirkite laiko batų nuvalymui minkštu baltu skudurėliu ar popieriniu rankšluosčiu. Druskos dėmes pašalinsite puodelyje vandens sumaišę šaukštą baltojo acto ir šiuo mišiniu nuvalę batus. Acto perteklių ir likutį nuvalykite drėgna ir švaria šluoste, vandens – sausu skudurėliu. 

Soda ir vanduo panaikins druskos dėmes 

Sumaišykite puodelį vandens ir šaukštą sodos, mišiniu minkštu skudurėliu švelniai patrinkite odinius batus. Mišinys padės panaikinti druskos dėmes. Avalynei leiskite nudžiūti savaime. 

Alyvuogių ir kokosų aliejus neleis druskai prikibti prie avalynės 

Sausus batus įtrinkite mažu kiekiu alyvuogių ar kokosų aliejumi. Lengvas aliejaus sluoksnis neleis prikibti druskos likučiams, taip pat apsaugos odinius batus nuo išsausėjimo ir trūkinėjimo. 

Dantų šepetėlis – zomšinės odos batų išgelbėjimas 

Druską nuo zomšinių batų nuvalysite dantų šepetėliu. Atsargiai, kad per daug nesušiauštumėte zomšos, nuo batų šepetėliu nubraukite susikaupusios druskos dėmes. 

Batų tepalas padidins atsparumą drėgmei 

Batų tepalas minkština ir drėkina batų odą, atnaujina spalvą bei padidina atsparumą drėgmei bei purvui. Pirmiausia nuo batų nuvalykite druskos likučius. Tepalą įtrinkite sukamaisiais judesiais, po to, tepalui nudžiūvus, nušluostykite avalynę sausu skudurėliu. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite