Angle down Atgal

Australijoje tikra pelių apokalipsė: graužikai lipa užuolaidomis ir į lovas

Australijos ūkininkai priversti savo lovų kojas statyti į vandens kibirus, kad tokiu būdu apsisaugotų nuo juos miegančius kandžiojančių pelių.

© Matt Hansen Real Estate Dubbo | Facebook
© Matt Hansen Real Estate Dubbo | Facebook

Milijonai pelių sąmyšį kelia rytinėje šalies pusėje ir pridaro milžiniškų nuostolių ūkiuose, kur jos graužia pasėlius ir puola grūdų silosą.

Graužikai netgi atrado savo kelius į ligonines ir mokyklas, o maisto prekių parduotuvės buvo priverstos maisto produktus sudėti į sandarius konteinerius. Socialiniuose tinkluose skelbiami vaizdo įrašai išryškino didžiulį tūkstančių pelių, matomų bėginėjančių aplink ūkius, problemos mastą.

Xavier Martin, grūdų augintojas iš Liverpool Plains apylinkių Naujajame Pietų Verlse, „The Telegraph“ sakė: „Žmonės savo lovų kojas stato į vandens pripiltus puodus ar kibirus, tačiau pelės vis tiek lipa užuolaidomis, užšoka ant jų lovų ir juos kandžioja.“

Anot Martin, ši problema daugiausia sutinkama Naujajame Pietų Velse, tačiau ji plinta ir į Kvinslandą bei Viktoriją.

„BBC Radio 4“ laidai „Today Programme“ jis pasakojo: „Pritrūkus maisto ir joms viena kitos atžvilgiu ėmus užsiimti kanibalizmu, jų mažėja, tačiau kitose vietose jų populiacija tiesiog sprogsta, ir ten jų ne tūkstančiai, o milijardai. Savo šeimos ūkyje mes padėjome du milijardus jaukų, daugiausia iš orlaivio, ir mes esame tik vidutinio dydžio ūkininkai, o minėtųjų jaukų jau nebelikę, visi jie jau surinkti.“

Didžiulis šios problemos mastas atsiskleidė po to, kai Valstybinė mokslo ir industrijos tyrimų organizacija (angl. Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation) sukūrė žemėlapį, pavadintą „MouseAlert“.

Martin pasakojo: „Dienos šviesoje gali keletą jų pamatyti tai šen, tai ten, iki kol nesutrukdysi jų pasėliuose, aptvaruose ar pašiūrėse. Tačiau nakties metu jos tiesiog bėgioja per kelią į visas puses ir jei tik stovi ramiai, jos ropščiasi aukštyn tavo kelnėmis. Važiuojant keliu vietomis ant kelio matai vos kelis sutraiškyto kailio lopinėlius, tačiau kitur ant kelio vos matyti asfaltas – ten vien tik storas kailio sluoksnis“.

Problemos mastas paskatino nacionalinę vyriausybę prašyti skubaus leidimo naudoti nuodus, vadinamus bromadiolonu. Tačiau aplinkosaugininkai perspėja, kad šie nuodai gali pakenkti ir kitiems gyvūnams, pavyzdžiui ereliams, kurie ėda peles.

Gismeteo.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite