Angle down Atgal

Australiją užtvindžius potvyniams į namus plūsta milijonai vorų (vaizdo įrašas)

Australijos, Naujojo Pietų Velso gyventojai susidūrę su didžiausiais per 50 metų potvyniais, tuo pačiu metu kovoja ir su kita problema – nuo potvynio bėgančiais plėšriavorių būriais, kurie prieglobsčio ieško žmonių namuose.

Naujojo Pietų Velso gyventojai socialiniuose tinkluose dalinasi nuotraukomis, kuriose matomi vorų būriai, bandantys pasprukti nuo kylančių potvynių vandens, o komentaruose netrūksta „pasibaisėjusių“ žmonių reakcijų.

Melanie Williams iš Macksville miestelio, kurios namas buvo apsuptas vandens, pasakojo mačiusi tūkstančius vorų, besibūriuojančių jos priekiniame namų kieme. „To pakako, kad išsigąsčiau, nes niekada anksčiau nebuvau mačiusi nieko panašaus. Nuo seno jaučiu arachnofobiją, todėl viliuosi, jog jie grįžo ten, iš kur jie buvo atkeliavę. Kartas nuo karto aplink namus matau vorus, tačiau tai tikrai nebuvo panašu į šį atvejį, tai buvo tiesiog beprotiška.“

Williams taip pat nufotografavo į sausesnes vietas savo kiaušinėlių kokonus nešančius vorus, kurie taip bandė apsaugoti savo mažylius.

© Matt Lovenfosse | Twitter
© Matt Lovenfosse | Twitter

Vėliau šie vorai buvo identifikuoti, kaip plėšriavoriai. Vietos žiniasklaidai ekspertai pasakojo, kad plėšriavoriai įprastai gyvena po žeme įsirengtuose urvuose, tačiau potvynių vandenys privertė juos bėgti iš savo pačių namų.

Kinchela Creek apylinkių, gyventojas taip pat dalinosi šių vorų nuotrauka. „Visa ruda spalva, kurią jūs matote, yra vorai, bandantys kovoti su potvynių vandeniu,“ – rašė Matt Lovenfosse.

Lovenfosse žurnalistams pasakojo, kad panašų fenomeną jis matė prieš mažiausiai 20 metų kilusio potvynio metu, kuomet jam pačiam buvo vos septyneri metai.

„ABC News“ citavo profesorių Dieter Hochuli, vadovaujantį Sidnėjaus universiteto integruotosios ekologijos grupei: „Potvynių atveju nutinka taip, kad visi šie gyvūnai, nebegali gyventi nei žemėje, nei ant žemės, todėl kaip ir žmonės, vorai potvynių metu bando persikelti į aukščiau žemės esančias vietas.“

Kalbėdamas apie fenomeną profesorius Hochuli pasakojo: „Jie negali skraidyti, taigi jie daro ką tik beišgali, kad tik išvengtų vandens.“

Kalbant apie žmones: dėl šios potvynio krizės savo namus buvo priversti palikti daugiau nei 18000 žmonių.

Gismeteo.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite