Angle down Atgal

Ausinės: ką rinktis darbui ir sportui

Mėgstama muzika sportuojant. Vaizdo skambutis toli gyvenančiam bičiuliui. Nuotolinis įmonės pasitarimas. Visose šiose situacijose praverčia ar netgi yra būtinos ausinės. Geros, kokybiškos ir dažnai netgi stilingos. O kokias verta rinktis ir į kokius klausimus reikėtų sau atsakyti prieš perkant?

Produktyvus darbas ir mokymasis karantino metu

Karantino metu ausinės tapo svarbiu darbo ir mokslo atributu. Jos padeda šeimos nariams produktyviau dirbti. Įsivaizduokime keturių asmenų šeimą (mama, tėtis ir du mokyklinio amžiaus vaikai), gyvenančią dviejų kambarių bute. Jeigu karantino metu tėvai dirba nuotoliniu būdu, o ir vaikams pamokos vyksta namuose, tai tenka įdėti nemažai pastangų pasiskirstant, kur kieno „biuras“ ar „klasė“ bus.

Dar daugiau. Įsivaizduokite, kad vienu metu įjungti keturi kompiuteriai. Dviejuose iš jų girdite kalbančius mokytojus, kituose dviejuose – kolegas, vadovus, klientus. Kiekvienas šeimos narys bando susikaupti, tačiau girdi, kas vyksta kituose namų „biuruose“ ir „klasėse“. Ne pačios palankiausios sąlygos susikaupti.

Būtent čia ir praverčia ausinės. Jų nauda dvipusė. Pirmiausia jūs niekam netrukdote, nes su kolega, klientu ar mokytoju kalbatės privačiau. Tai, ką sako kompiuterio ekrane esantis pašnekovas, girdite tik jūs. Taigi ir privatumo daugiau, ir namiškiams nėra papildomo triukšmo. Antras naudingas aspektas – ausinės, ypač turinčios triukšmo slopinimo funkciją, leidžia jums lengviau susikaupti, nes eliminuoja bent dalį aplinkos garsų.

Ausinės ar ausinukai?

Didelės ausinės ar maži ausinukai? Vieno atsakymo nėra. Jei galimybės leidžia, verta įsigyti abu šiuos variantus. Žinoma, didelės labai naudingos norint atsiriboti nuo aplinkos triukšmo. Tai aktualu jau minėtais atvejais, kai namai atstoja ir biurą, ir klasę. Mažiau pašalinio triukšmo – lengviau susikoncentruoti į savo darbus.

Populiariausias variantas – su lankeliu virš galvos. Jos vertinamos dėl patogumo.

Žinoma, kompaktiški ausinukai turi savų pliusų. Jie tilps net mažoje kuprinės kišenėlėje, tad patiks propaguojantiems dinamišką gyvenimo būdą.

Uždaros ar atviros?

Jei renkatės ne ausinukus, o būtent ausines, tuomet galite rasti apibūdinimus „uždaros“ ir „atviros“. Kokie skirtumai ir ką rinktis?

Uždaros pasižymi šiais pagrindiniais privalumais: efektyviau sumažina aplinkinį triukšmą, o tai, kas skamba ausinėse, girdite tik jūs. Vadinasi, galite labiau mėgautis muzika ar geriau girdėti, ką sako kolegos nuotolinio susirinkimo metu.

Ir nesvarbu, kad jūs bibliotekoje klausotės roko, – su tokiomis ausinėmis niekam netrukdote.

Atviros vertinamos dėl garso natūralumo. Be to, šio tipo ausinės kartais apibūdinamos kaip patogesnės, nes įkaista mažiau nei uždaros.

Belaidės ausinės – ar verta?

Dinamišką gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms gali patikti ir belaidės ausinės.

Belaidės ausinės taip pat puikiai praverčia norint klausytis muzikos iš telefono. Juk šiais laikais daugybė telefonų modelių yra be ausinių lizdo ir veikia „Bluetooth“ ryšiu.

Jos gali būti brangesnės. O jei kaina nesiskiria nuo laidinių, tikėtina, kad garso kokybė nebus įspūdinga. Kitaip tariant, jeigu norite kokybiškų belaidžių, teks atseikėti daugiau. Kainų skirtumas negąsdina? Vadinasi, tai gali būti geras pirkinys.

Tiesa, svarbu pasidomėti, koks yra veikimo laikas. Galinčios išsikrauti ausinės vieniems yra rimtas trūkumas, kiti problemos nemato. Viskas priklauso nuo to, kur esate, ką darote ir kiek laiko tikėtina būti be energijos šaltinio.

Triukšmo slopinimo funkcija ir mikrofonas

Jeigu aktualu nuslopinti aplinkos triukšmą, įsitikinkite, ar produktas turi šią funkciją. Taip pat pasidomėkite, ar ausinės yra su mikrofonu. Mikrofonas – pravarti funkcija, jei su ausinukais kalbate telefonu. Be abejo, jis reikalingas ir vaizdo pokalbiams, jeigu jūsų kompiuteris stacionarus, o ne nešiojamasis.

Patarimas sportuojantiems

Jeigu ausinės jums reikalingos sportuojant, patariama rinktis atsparias vandeniui. Ne todėl, kad bėgiojimo įkarštyje gali prapliupti lietus. Bėgiojant, atliekant pratimus prakaituojama. Žinodami, jog ausinės nebijo drėgmės, jausitės kur kas ramiau.

Kuo naudojotės anksčiau?

Pasirinkimą diktuoja ir patirtis. Turėjote belaides ausines? Tuomet daugmaž žinote, koks veikimo laikas jums reikalingas. Turėjote mažus laidinius ausinukus? Vėlgi galite pagalvoti, ar panašus pirkinys atitiktų dabartinius lūkesčius.

Neprošal įvertinti, kad tie lūkesčiai ilgainiui gali keistis. Juk prieš pusantrų metų niekas nežinojo, kad darbai ir mokslai persikels į namus...

Vienos viskam? Ar keletas skirtingai veiklai?

Daugelio mūsų namuose yra ne po vienas ausines. Senosios sugedo ir ieškote naujų? Pasiūla nemaža, tad gerą variantą tikrai rasite. Tereikia apgalvoti naudojimosi poreikius. O jeigu galimybės leidžia ir mėgstate įvairią veiklą, tikrai nepamaišys keletas skirtingų ausinių.

Remiamas turinys
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite