Angle down Atgal

Augant įtampai Azerbaidžano ir Armėnijos pasienyje ES reiškia susirūpinimą

Europos Sąjunga reiškia susirūpinimą dėl vėl augančios įtampos Azerbaidžano ir Armėnijos pasienyje, ragina pradėti derybas dėl konflikto sureguliavimo visapusiškai priimtinu susitarimu, pareiškė ES specialusis įgaliotinis Pietų Kaukaze Toivo Klaaras.

„Esame susirūpinę dėl šią savaitę didėjusios įtampos tarp Armėnijos ir Azerbaidžano. Svarbu pašalinti rizikas ir priežastis, pradėti darbus siekiant priimti susitarimą dėl konflikto visapusiško sureguliavimo“, – pabrėžė jis.

Azerbaidžanas ir Armėnija šeštadienį apkaltino vienas kitą karinių pozicijų apšaudymais.

„Nuo lapkričio 13 dienos vidurdienio Armėnijos ginkluotosios pajėgos... apšaudo Azerbaidžano kariuomenės pozicijas prie Zeiliko gyvenvietės iš įvairaus kalibro šaunamųjų ginklų, snaiperinių šautuvų ir granatsvaidžių“, – skelbė Azerbaidžano gynybos ministerija.

Savo ruožtu Armėnijos gynybos ministerija teigė, jog atsakomaisiais veiksmais priešo ugnis buvo nuslopinta, armėnų pajėgos nepatyrė jokių nuostolių.

Azerbaidžanas taip pat pareiškė, per šiuos apšaudymus jo kariai nenukentėjo. 

Tokie pareiškimai padaryti Baku išvakarėse paskelbus, kad Azerbaidžanas pasiruošęs normalizuoti santykius su Armėnija.

„Azerbaidžanas pasirengęs pasirašyti taikos susitarimą su Armėnija, kuriuo būtų pripažintas abiejų valstybių teritorinis vientisumas pagal sienas, pripažįstamas tarptautiniu lygiu“, – pareiškė Azerbaidžano vyriausybės vadovas Ali Asadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite