Angle down Atgal

Audiniai užuolaidoms: kaip apskaičiuoti reikiamą jų kiekį?

Užuolaidos – namų puošmena,todėl ir audiniai užuolaidoms turėtų būti pasirenkami atsakingai. Renkantis audinius užuolaidoms, svarbu atsižvelgti į jų dizainą, spalvą, medžiagiškumą, esamą interjero stilių ir pan., tačiau dažnas taip pat susiduria su klausimu: kiek audinio man reikės pirkti būsimoms užuolaidoms siūti? UAB „Iks Forma“ specialistai pataria, kaip teisingai apskaičiuoti, kiek audinio reikės užuolaidoms.

Audiniai naktinėms užuolaidoms ir kitoms užuolaidoms: kaip apskaičiuoti užuolaidų ilgį?

Prieš pradedant skaičiuoti užuolaidos ilgį, pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, kur bus kabinami audiniai naktinėms užuolaidoms ir kitoms užuolaidoms: ant karnizo ar ant bėgelio. Nuo šio aspekto priklauso, nuo kurios vietos pradėsite matuoti audinių naktinėms užuolaidoms ir kitoms užuolaidoms viršų.

Norėdami apskaičiuoti, kokio ilgio audinių užuolaidoms Jums reikės, turėtumėte matuoti nuo viršaus, užuolaidos pakabinimo vietos, iki norimo ilgio apačioje (iki palangės, kiek žemiau palangės ar iki grindų). Prie šio ilgio dar reikėtų pridėti apačios palenkimo siūlės ir viršaus užlenkimo ilgį: taip bus gaunamas kirpimo ilgis. Svarbu žinoti, kad viršaus užlenkimo ilgis priklauso nuo užuolaidos krašto modelio (su juosta, kilpomis, žiedais ar kt.).

Audiniai užuolaidoms Vilniuje: kaip išmatuoti užuolaidų plotį?

Nepaisant to, kur būtų įsigyjami užuolaidų audiniai – audiniai užuolaidoms Vilniuje ar kituose miestuose – svarbu tinkamai apskaičiuoti ir reikiamą jų plotį.

Pirmiausia reikėtų pamatuoti karnizo plotį: jei kabinate užuolaidas ant karnizo, matuokite tik tą karnizo plotį, ant kurio kabės užuolaida, o jei ant bėgelio, plotį matuokite per visą bėgelį. Tada nuspręskite, ar norėsite audinio užuolaidoms klosčių, ar ne. Priklausomai nuo to, galite apskaičiuoti, kokio pločio audinių užuolaidoms Jums prireiks.

Kuo daugiau klosčių, tuo gražiau kartojasi raštas, taip formuodamas elegantišką užuolaidų vaizdą. Dėl šios priežasties, gražiam klostavimui sukurti rekomenduojama plotį, gautą matuojant, padauginti iš 1,5–2 karto. Jei norėsis mažiau klosčių, gautą plotį patariama dauginti iš mažesnio skaičiaus, tačiau pridėti ne mažiau kaip 20 cm prie užuolaidos pločio (kad užuolaidų kraštai priglustų prie sienos, nes priešingu atveju susidaręs tarpas atrodys neestetiškai).

Taip pat verta paminėti, kad jei ant lango kabinsite dvi užuolaidas, gautą skaičių padalinkite iš 2.

Praktiškas patarimas: apsidrauskite ir nusipirkite šiek tiek daugiau audinio užuolaidoms, nes visada geriau nukirpti, nei pritrūkti jo.

Audiniai užuolaidoms internetu ir kiti priedai užuolaidoms: ko dar nepamiršti įsigyti?

Ruošiantis kabinti užuolaidas, svarbūs tampa ne tik audiniai užuolaidoms internetu: taip pat reikėtų nepamiršti ir kitų reikalingų priemonių.

  • Juostelės užuolaidoms. Šios juostelės yra prisiuvamos audinio viršuje ir yra skirtos užuolaidai pakabinti.

  • Kabliukų, ant kurių bus kabinamos užuolaidos.

  • Pamušalo užuolaidai. Pamušalas užuolaidai paprastai naudojamas naktinėms užuolaidoms siūti siekiant suteikti joms pūstumo, tūrio ir norint išpildyti galutinį vaizdą. Skirtingi užuolaidų gamintojai siūlo įvairius pamušalus užuolaidoms, tarp jų ir apsaugojančius nuo saulės kaitros, visiškai užtamsinančius ar slopinančius garsą.

Nepasitikintiems savo žiniomis ir norintiems gauti ne tik konsultacijų, bet ir profesionalių interjero dizaino patarimų, verta kreiptis į patikimus specialistus. Ieškantiems unikalių interjero sprendimų, visuose UAB „Iks Forma“ užuolaidų salonuose dirbantys kompetentingi, ilgametę patirtį sukaupę profesionalūs dizaineriai konsultuoja įvairiais stiliaus klausimais, taip pat padeda skoningai suderinti esamus ir būsimus dekoro elementus.

Be gaminių, pateikiamų internetinėje parduotuvėje www.iksforma.lt, didžioji dalis įmonės parduodamų prekių – audiniai Kaune, audiniai Vilniuje ir audiniai Klaipėdoje.

 

Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite