Angle down Atgal

Atkeliavo žiema: 5 gudrybės kaip tinkamai aprengti vaikus

Tapusi mama žinau, kad iškritęs gausus sniegas reiškia ir begales valandų lauke, imtynes sniege, smagų čiuožinėjimą nuo kalnų ir kitas vaikiškas pramogas. Tačiau man visada neduoda ramybės klausimas: „Ar vaikas nesušals?“. Noriu pasidalinti gudrybėmis, kaip tinkamai aprengti vaiką ir džiaugtis žiemos pramogomis, nebijant po to užklupsiančios ligos.

1. Sluoksniai

Visi esame girdėję, kad žiemą svarbu rengtis sluoksniais. Tačiau, ar tikrai žinome, kas ir kokie yra tie sluoksniai?

Kadangi mūsų žiemos nėra pačios šalčiausios, aš vaiko rūbams renkuosi merino vilnos termo rūbų komplektuką. Jei reikia, dar užvelku ploną megztuką. Tuomet jau žieminio kombinezono eilė.

Jei nėra šalčių, pakanka paprastų kelnyčių, plonų termo merino vilnos kojinių, lengvo golfo, megztinio ir lauko rūbų.

Visa tai gali atrodyti per plona apranga, tačiau nesuklyskite – žieminis kombinezonas irgi turi daug reikšmės.

2. Kombinezonas

Mano nuomone, tai bene svarbiausias pirkinys vaikui žiemą. Atkreipiu dėmesį į šio rūbo kokybę. Geriau sumokėti vieną kartą brangiai, nei nuolat nerimauti, kad kažkur perpučia, šlampa ar net baisu skalbti dėl sukrentančių pūkų.

Rinkoje gausu kokybiškos žiemos aprangos gamintojų, tačiau aš pirmenybę teikiu skandinavų technologijoms. Lengvi, pūkų užpildo, kvėpuojančia, tačiau nešlampančia medžiaga kombinezonai tikrai labai gera investicija į vaiko sveikatą. Mažieji nevengia gulėti, sėdėti ir vartytis sniege. Tad tikrai svarbu, kad jie nesušaltų.

Gerų kombinezonų galima rasti ir dėvėtų prekių parduotuvėse, dažnai tėveliai mielai perparduoda ir vaikų išaugtus, vis dar geros būklės kombinezonus. Tad, sprendimų sutaupyti visada galima paieškoti.

Vientisas ar dviejų dalių kombinezonas? Čia jau spręskite patys. Manau abu modeliai puikiai atlieka savo funkcijas.

3. Batai

Atrodytų, kas čia sudėtingo nupirkti batus? Visgi, kelių taisyklių laikausi ir rekomenduoju jų nepmiršti ir jums. Vaiko batams visada renkuosi goretex medžiagą. Ji sulaiko šilumą viduje, nepraleidžia drėgmės. Šie batai nebijo nei šlapdribos, nei šalčių. Vėlgi, pirmenybę teikiu skandinavų gaminiams, tačiau kokybiškų batų galima rasti įvairiausių firmų.

4. Kepurė

Čia nedaugžodžiausiu. Daugiausia šilumos žmogaus organizmas atiduoda būtent per galvą. Tad, be kalbų, pramogaujant lauke būtina kepurė. O dar geriau šalmukas-kepurė, prie kurios prijungtas prailginimas saugantis kaklą nuo šalčio. Pats geriausias derinys merino vilna ir šiltas flysas.

5. Dėmesys detalėms

Keletas smulkmenų pagerinančių buvimą lauke žiemą – tai kokybiškos, nešlampančios pirštinės, ant kombinezono prisiūti atšvaitai ir geras kremas nuo šalčio.

Sėkmės pramogaujant lauke!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite