Angle down Atgal

Jonavoje atidaryta rekonstruota P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvių sankryža

Jonavoje sekmadienį po rekonstrukcijos darbų atidaryta P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvių žiedinė sankryža – pirmasis Lietuvoje žiedas su integruotu dviračių taku.

Rekonstrukcijos metu atnaujintos ir pačios gatvės: abiejose kelio pusėse įrengtos dviračių eismo juostos, kelkraštyje – stovėjimo vietos automobiliams.

Sankryžą atidaręs Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius patikino, kad visi darbai šioje vietoje, nors ir nevyko labai sklandžiai, tačiau atlikti laiku, netgi anksčiau, nei numatyta rangos sutartyse.

„Taip, buvo norų šią sankryžą atidaryti dar anksčiau, bet kai kurie technologiniai sprendimai neleido užbaigti darbų per šalčius. Dar ir šiandien sankryžoje dviračių takas nėra nudažytas, netrukus jis bus visas raudonas, tačiau nusprendėme daugiau neatidėlioti ir sankryžą atidaryti, nes visi kiti eismo ir saugumo klausimai jau yra tinkamai išspręsti”, – sakė M. Sinkevičius.

Jonavos meras pareiškė viltį, kad atnaujinamos gatvės ir sankryžos keis ir vairavimo kultūrą Jonavoje.

„Šiek tiek nuvylė vairuotojų požiūris, kai teko saugoti šią sankryžą tarsi nuo tankų – gelžbetoniniais blokais, nes kelio ženklai, pasirodo, jonaviečių nestabdo, jie spardomi ir važiuojame, kaip norime. Tai nėra sektinas pavyzdys. Labai tikiuosi, kad vairavimo kultūra Jonavoje taip pat keisis.

Greičio matuokliai mūsų mieste vis dar fiksuoja Lietuvos rekordus, tai akivaizdu, kad greičio mėgėjams taip pat atsiras daugiau problemų, o Juodmenos gyventojų vaikai per šią sankryžą galės saugiai keliauti į mokyklą”, – sakė rajono meras.

P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvių sankryžos rekonstrukcijos metu automobiliai buvo nukreipiami A. Kulviečio gatve, kuri laikinai tapusi dvipusė. 

Nuspręsta dar kurį laiką palikti dvipusį eismą šioje gatvėje ir surengti A. Kulviečio gatvės gyventojų apklausą – jei gyventojai pageidaus, toks eismo organizavimas bus paliktas ir ateityje, jei ne – bus grąžintas vienpusis eismas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite