Angle down Atgal

„AstraZeneca“ paskiepyti gyventojai revakcinuotis kito gamintojo vakcina negalės

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė teigia, kad gyventojams, pasiskiepijusiems „AstraZeneca“ gamintojo „Vaxzevria“ vakcina, nebus suteikta galimybė revakcinuotis kito gamintojo vakcina. Ji taip pat akcentuoja, kad ministerija nusprendė nekeisti skiepijimo tvarkos „Vaxzevria“ vakcina atsižvelgusi į vis dar blogą epidemiologinę situaciją šalyje ir įvertinusi tai, kad vakcinos nauda viršija keliamas rizikas.

„Įvertinę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktą informaciją apie užregistruotas nepageidaujamas reakcijas į „Vaxzervia“ vakciną, taip pat atsižvelgdami į Europos vaistų agentūros rekomendacijas, į epidemiologinę situaciją šalyje, kuri vis dar yra kelianti susirūpinimą, priėmėme sprendimą tęsti „Vaxzevria“ vakcinaciją tokia pačia tvarka, kokia buvo iki šiol. Tai reiškia, kad šią vakciną galės rinktis visi gyventojai, vyresni nei 18 metų amžiaus“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) surengtoje spaudos konferencijoje teigė J. Grebenkovienė.

SAM kanclerė taip pat informavo, kad „AstraZeneca“ pasiskiepijusiems asmenims, norintiems revakcinuotis kito gamintojo vakcina, tokia galimybė nebus sudaryta.

„Vakcinų gamintojai savo informaciniuose lapeliuose nenumato tokios galimybės, kad antra vakcinos dozė galėtų būti kito gamintojo, mūsų šalyje taip pat nėra priimtas sprendimas, kad gyventojai galėtų rinktis kito gamintojo vakciną. Tad tokios galimybės kol kas nėra“, – paaiškino ji.

J. Grebenkovienė taip pat akcentavo,  kad šiuo metu „AstraZeneca“ vakcinos „Vaxzevria“ nauda viršija rizikas. Visgi ji pripažino, kad šalyje gerėjant epidemiologinei situacijai sprendimai dėl skiepijimo „Vaxzevria“ gali būti pakeisti.

„Šiuo metu Lietuvoje mes turime vidutinę viruso ekspoziciją. (...) Tai reiškia, kad esant dideliam viruso paplitimui nauda viršija riziką tiek kalbant apie hospitalizaciją, tiek apie gydymą intensyviosios terapijos skyriuje, tiek kalbant apie mirties prevenciją. Be abejo, gerėjant šalyje situacijai gali būti šis sprendimas persvarstytas ir atitinkamai vertinsime situaciją, nepageidaujamas reakcijas“, – sakė ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite