Angle down Atgal

Asistentinis Taxi: saugus transportavimas specialių poreikių turintiems žmonėms „nuo durų iki durų“

Asistentinis Taxi komanda susibūrė iš poreikio padėti žmonėms, tokiems kaip jie patys. Socialinio verslo įkūrėjai Vaidas su Mindaugu pasakoja kaip gimė jų veikla: „Abu esame žmonės su negalia, sėdime vežimėlyje, esame seni draugai. Verslą įkūrėme iš poreikio, nes matėme kokia spraga yra transportavimas specialių poreikių turintiems žmonėms.“

O istorija, prasidėjo nuo to, jog po nelaimingo atsitikimo, Vaidui prireikus grįžti namo po medicininės pagalbos ligoninėje, paprasčiausiai nebuvo kaip. Kaip nevaikštantis žmogus, neišsikviesi paprasto taksi. Teko laukti kol atsilaisvins greitosios pagalbos automobilis, o tai užtruko gan ilgai.

Gali kilti klausimas, kodėl netinka paprasto taksi paslaugos. Dažniausiai, transportas yra nepritaikytas, nėra pakankamai vietos vežimėliui, nėra specialių saugos diržų, taip pat rampos ar keltuvo įvažiavimui į automobilį. Vairuotojai nėra apmokyti, jie skuba, nesutinka laukti ilgiau negu reikia. Taip pat, reikalingi specialūs vairavimo įgūdžiai. Išties atsargus vairavimas yra būtinas saugiai kelionei: sulėtinimas posūkiuose ar prieš kalnelius, jog keleivis nepajudėtų iš vietos, nesusižalotų.

„Supratome, jog turime kažko imtis, jog turime padėti tokiems kaip mes patys. Nusprendėme susidėti asmenines lėšas, taip įsigijome pirmą, dabar jau antrąjį automobilį. Pradėjome siūlyti paslaugą, gimusią iš asmeninės patirties.“

Asistentinis Taxi transportavimą teikia ne tik žmonėms su negalia. Taip pat dažnai kreipiasi senjorai, kuriems sunku vaikščioti, ar regėjimo negalią turintys asmenys.

„Padedame visiems, kuriems esame naudingi, mūsų misija yra įkvėpti, skatinti judėti, neužsidaryti namuose. Vis tik mūsų paslaugomis daugiau naudojasi žmonės kasdieniams reikalams kaip vizitui pas gydytoją, ar kelionėms iš/į slaugos namus. Būna atvejų, kai į mus kreipiasi užsienyje gyvenantys senjorų vaikai ar giminaičiai su prašymu padėti pasirūpinti artimaisiais.

Šiai dienai glaudžiai bendradarbiaujame su slaugos namais ir socialiniais darbuotojais. Jie nutaria tapti mūsų partneriais, nes siūlome ne tik transportavimą. Turime asistentus, kurie žmones palydi nuo „durų iki durų“. Taip pat turime galimybę užnešti/nunešti laiptais, transportuoti klientus gulimoje padėtyje specialiai tam pritaikytoje lovoje.“

Asistentinio Taxi komanda pabrėžia, jog šiai dienai yra įsikūrę Vilniuje, todėl daugiausia vykdo veiklą būtent sostinėje ir aplinkiniuose miestuose. Tačiau labai tikisi, jog vieną dieną, plėsis ir galės padėti visos Lietuvos gyventojams.

Asistentinis Taxi kviečia bendrauti: „nuolat ieškome naujų partnerysčių.“

Svetainė: www.asistentinistaxi.lt/
Facebook puslapis: www.facebook.com/asistentinistaxi

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite