Angle down Atgal

Artėjant Velykoms aplinkosaugininkai primena – skinti pataisus draudžiama, gresia bauda

Artėjant Velykoms aplinkosaugininkai primena, jog šios šventės puošmena neturėtų tapti lietuvių pamėgti pataisai – tai saugomas augalas, už kurio skynimą gresia bauda.

„Lietuvoje auga šešių rūšių pataisai, viena iš šių rūšių, patvankinis pataisiukas, įrašytas į Lietuvos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą. Pažeidus augalą ir jį sunaikinus, naujas pataisas išauga tik per 20–30 metų“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vyriausioji  specialistė Dalia Černevičienė.

Aplinkos apsaugos departamento pranešime pastebima, kad pataisais prekiaujama tik prieš Velykas, kai jie naudojami kaip šventinio stalo puošmena, tačiau pataisus skinti, rauti ir naikinti jų augavietes draudžiama.

Už tai gresia iki 300 eurų bauda.

Vietoj pataisų aplinkosaugininkai siūlo rinktis invazinio augalo – šluotinio sausakrūmio, kurį daugelis žino kaip zuikiakrūmį, šakeles.

Šluotinis sausakrūmis aptinkamas beveik visoje šalyje, tai yra svetimžemis 1–2 metrų aukščio visžalis krūmas tankiomis, stačiomis, šluotą primenančiomis šakomis. Pavasarį jis žydi ryškiai geltonais žiedais.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite