Angle down Atgal

Artėjant gražiausioms metų šventėms, stebina žagariečiai: iš meduolių kuria miestą

Artėjant gražiausioms metų šventėms, pradedame galvoti ne tik kaip papuošti namus, bet kokiais šventiniais akcentais galėtų išsiskirti ir mūsų gyvenamoji aplinka, kaip, pavyzdžiui, miestas. Vieni tokias mintis paleidžia, o kiti imasi entuziastingai jas paversti tikrove. Šiemet unikalia idėja ne tik Joniškio rajoną, bet turbūt ir visą Lietuvą planuoja nustebinti žagariečiai, kurie artėjančių švenčių laukia su nekantrumu – pradeda ruoštis iš meduolinių namelių sukurti Žagarės miesto maketą.

Meduolinio Žagarės miesto idėja gimė menininkei, papuošalų kūrėjai Jurgai Alminaitei. Ji jau antrą kartą sukvietė būsimas meduolių kepėjas į pasitarimą, kurio metu pasidalijo idėjomis, kaip turėtų atrodyti iš meduolių kurta Žagarė.

,,Mes jau nusprendėme, kas keps ir lipdys meduolinį įvažiavimą Žagarės parko pradžioje, į dvarą, į žirgyno pastatą. Aš pagelbėsiu kuriant pastatų trafaretus, o tolimesni veiksmai bus visai nesudėtingi. Šį sumanymą galima plėsti, todėl visada gali prisidėti ir daugiau žmonių, norinčių prisijungti prie iniciatyvos įgyvendinimo. Sukūriau grupę socialiniame tinkle ,,Facebook“ ,,Meduolių Žagarė“, kurioje dalinsimės mokomaisiais vaizdo įrašais, patarimais“, - kalbėjo iniciatyvos pradininkė J. Alminaitė. Tiesa, pačią meduolinės Žagarės idėją jau prieš keletą metų pasiūlė Jurgos mama. Kadangi ji gyvena Norvegijoje, kaskart idėjos įgyvendinimas buvo vis atidedamas. Tačiau šiemet moteris paragino dukrą nieko nebelaukti ir imtis darbų.

Pradžioje J. Alminaitė idėją paskelbė socialiniame tinkle, siekdama sužinoti, ar atsirastų žagariečių, norinčių prisidėti prie numatomų veiklų. Netrukus pasipylė idėjai pritariantys žmonių komentarai, kurie skatino nelaukti ir imtis kūrybinės veiklos. Juk iki švenčių ne tiek daug ir liko laiko. ,,Kepti meduolius – sena mūsų šeimos tradicija. Visada Kalėdos kvepėdavo kepiniais, lipdydavome namelius iš meduolių, o pirmaisiais metais, kada su šeima įsikūriau Žagarėje, iškepiau meduolinį malūną (aut. past. menininkės sodybai priklausantis buvęs vėjo malūnas)“, - prisiminė moteris.

Gruodžio mėnesio pradžioje prasidės namelių iš meduolių kepimo procesas, o iki Kalėdų numatyta pastatyti meduolinį miestą Žagarės regioninio parko direkcijoje – dvaro rūmuose. Jei idėjos įgyvendinimas bus sėkmingas, pasibaigus šventėms, nuo sausio 1 iki sausio 6 dienos bus galima meduolių namukus paragauti ir vertinti, kurie skaniausi. Šiuo metu iniciatyvos įgyvendintojai kviečia žagariečius ir kitus iniciatyvai neabejingus žmones prisidėti prie idėjos įgyvendinimo bei padovanoti lempučių, girliandų, kuriomis būtų apšviestas meduolinis Žagarės miestas.

Unikalios idėjos įgyvendinimo rezultatą prieš didžiąsias metų šventes galės išvysti Žagarės dvaro rūmų svečiai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite