Angle down Atgal

Armėnijos prezidento pirmalaikiai rinkimai gali būti surengti vasario viduryje

Armėnijos prezidento pirmalaikiai rinkimai pagal šalies Konstituciją gali būti surengti ateinančio mėnesio viduryje.

„Respublikos prezidento pirmalaikiai rinkimai vyksta ne anksčiau kaip po 25 dienų ir ne vėliau kaip po 35 dienų nuo   prezidento pareigų vakansijos atsiradimo jo nušalinimo, negalėjimo vykdyti įgaliojimus, atsistatydinimo ar mirties atvejais“, – skelbia Armėnijos Konstitucija.

Prezidentas Armėnijoje renkamas septynerių metų kadencijai.

„Tas pats asmuo prezidentu gali būti išrinktas tik vieną kartą. Prezidentą renka Nacionalinė Asamblėja (parlamentas). Teisę siūlyti kandidatą į prezidentus turi ne mažiau kaip ketvirtadalis visų deputatų. Prezidentu išrenkamas kandidatas, gavęs ne mažiau kaip tris ketvirtadalių balsų nuo bendro deputatų skaičiaus“, – pažymima atitinkamame Armėnijos Konstitucijos straipsnyje.

Armėnijos prezidento nušalinimo iš pareigų, negalėjimo vykdyti įgaliojimų, atsistatydinimo ar mirties atvejais, jo įgaliojimus perima Nacionalinės asamblėjos pirmininkas ir juos vykdo iki tol, kol naujai išrinktas prezidentas pradės eiti pareigas.

Armėnijos parlamentą sudaro 107 deputatai. Dabartinio premjero Nikolos Pašiniano valdančioji partija „Pilietinis susitarimas“ turi 71 vietą parlamente, buvusio šalies prezidento Roberto Kočariano opozicinis blokas „Armėnija“ – 29 vietas, o opozicinis blokas, susibūręs aplink kitą buvusį šalies prezidentą Seržą Sargsianą, „Turiu garbės“ – septynias vietas.

Armėnijos prezidentas Armenas Sarkisianas sekmadienį paskelbė atsistatydinantis iš pareigų, savo pranešime pažymėdamas, kad „neturi reikiamų įrankių daryti įtaką esminiams vidaus ir užsienio politikos procesams šiuo sunkiu šaliai ir tautai laikotarpiu“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite