Angle down Atgal

Ar galite gerti alkoholį, gavę COVID-19 vakciną? Štai, ką rekomenduoja gydytojai

Jei netrukus skiepysitės nuo COVID-19, jums gali kilti daug klausimų apie tai, ką turėtumėte ir ko neturėtumėte daryti prieš ir po vakcinos. Pavyzdžiui, ar saugu išgerti alkoholio tą pačią dieną gavus skiepą?

Jungtinėje Karalystėje ekspertai neseniai patarė žmonėms vengti alkoholio vartojimo prieš ir po skiepo.

„Norint tinkamai reaguoti į vakciną, reikia, kad imuninė sistema veiktų labai gerai, taigi, jei geriate naktį prieš arba netrukus po to, tai nepadės“, – teigia ekspertai. 

Nors nėra įrodymų, kad alkoholio vartojimas turėtų įtakos COVID-19 vakcinos veiksmingumui ar turėtų nepageidaujamų padarinių sveikatai, gydytojai po vakcinos pataria negerti alkoholio.

Po skiepo dažnai jaučiamas raumenų skausmas ir bloga savijauta. Vakcinos šalutiniai poveikiai ir kartu alkoholis gali dar labiau pabloginti jūsų savijautą.

Žmonės gavę skiepą ir vėliau vartoję alkoholį dėl savo pagirių simptomų gali kaltinti COVID-19 vakcina. 

Užuot gėrę alkoholio po vakcinacijos, duokite savo kūnui laiko atsigauti ir pailsėti. Po kelių dienų visada galite švęsti su mėgstamu kokteiliu.

Nors atsitiktinis ar saikingas alkoholio vartojimas neturės įtakos jūsų reakcijai į COVID-19 vakciną, tačiau besaikis alkoholio vartojimas yra blogas dėl daugybės kitų sveikatos priežasčių.

Parengta pagal health.com 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite