Angle down Atgal

Ar alkoholio prekyba pajūryje pagerins kultūrą?

Seimui nusprendus pakeisti Alkoholio kontrolės įstatymą ir leisti nuo rugpjūčio 1 dienos lauko kavinėse ir paplūdimiuose prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais, verslas lengviau atsikvėpė. Neabejojama, kad toks sprendimas sumažins poilsiautojų norą į paplūdimius atsinešti parduotuvėse nusipirktų alkoholinių gėrimų.

Iki priimto sprendimo diskusijų šiuo klausimų netrūko. Nuo sausio 1 d. buvo draudžiama prekiauti alkoholiu nestacionariose kavinėse. Klaipėdoje dažnai pirštu buvo badoma į pajūryje esančias kavines. Viena, turinti pamatus, prekiauti alkoholiu galėjo, o kita, esanti šalia be pamatų, negalėjo.

Tokios ir panašios dviprasmybės ilgai brandino Seimo opozicijos mintį inicijuoti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus. Ir nors Sveikatos reikalų komitetas tam nepritarė, Seimas daugumos balsais nusprendė imtis pokyčių.

Kavinių verslu užsiimantis Tadas Junokas neslėpė, kad tokios žinios smulkiajam verslui - labai geros. Neabejojama, kad toks sprendimas naudos duos ne tik verslui, bet ir šalies pajūrio įvaizdžiui.

„Jeigu buvo tikslas mažinti alkoholio vartojimą, tai efektas tapo atvirkštinis - padaugėjo ne kultūringo silpnųjų, o stipriųjų alkoholinių gėrimų vartojimas. Kad atsibudo - gerai. Dabar bus ir tvarka didesnė prie jūros. Verslininkams bus paprasčiau žiūrėti į ateitį ir planuotis“, - sakė T. Junokas.

Jo manymu, paplūdimius prižiūrinčios įmonės turės mažiau darbo, mat turėtų gerokai sumažėti šiukšlių kopose.

„Yra skirtumas, kai pajūryje nori ramiai atsigerti bokalą alaus ar vyno ir kai yra atsinešamas alkoholis iš parduotuvės. Tikrai nepuošia atvejai, kai tėvai atšaldo alkoholį vandenyje, o po to vaikai nubėga ir atneša. Tai nepuošia ir Klaipėdos, ir viso pajūrio“, - teigė verslininkas.

Jis abejoja, kad sprendimas buvo priimtas tik dėl artėjančių rinkimų. T. Junokas tiki, kad Seimas pripažino padarytas klaidas.

„Nemanau, kad viskas dėl rinkimų. Buvo geras opozicijos darbas. Prablaivėjo ir kai kurie „valstiečių“ žmonės. Buvo padaryta klaida, kuri buvo pripažinta. Jeigu niekur pasaulyje tokio draudimo nėra, negali būti ir pas mus“, - tikino jis.

Kaip pokyčiams ruošiasi Klaipėdos savivaldybė? Pasak Licencijų ir leidimų skyriaus vyriausiojo specialisto Rimanto Armono, dabar laukiama Vyriausybės sprendimo ir licencijavimo tvarkos patvirtinimo.

„Darbo bus. Bet kol kas procesas pajudėti negali, nes nėra tokios licencijos. Negalime net prašymo priimti. Vyriausybė dabar turi patvirtinti licencijavimo tvarką, kaip jas išduoti. Kada tai bus sutvarkyta, nėra aišku“, - sakė R. Armonas.

Jis pridėjo, kad kol kas susidomėjimą dėl licencijų išdavimo išreiškė tik vienas verslininkas.

„Kiti, matyt, žino, kad pas mus procesas taip greitai neprasideda“, - svarstė R. Armonas.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite