Angle down Atgal

Aptarti „Eglės“ ir „Draugystės“ sanatorijoms iškelti uždaviniai sprendžiant gydymo klausimus

LR Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį priėmė sprendimą, kad prireikus lengva COVID-19 forma sergantys pacientai bus ambulatoriškai gydomi medicininės reabilitacijos įstaigose.

Ministerija patvirtino šešių įstaigų sąrašą: VšĮ Abromiškių reabilitacinė ligoninė (300 lovų), AB „Eglės sanatorija“ (270 lovų), UAB „Palangos linas“ (ne mažiau kaip 200 lovų), UAB „Palangos Žvorūnė“ (ne mažiau kaip 160 lovų), VšĮ LR vidaus reikalų ministerijos Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ (ne mažiau kaip 120 lovų), UAB „Draugystės sanatorija“ (ne mažiau kaip 70 lovų). Įstaigos bus pildomos eiliškumo tvarka, t.y. pirmiausia prireikus bus pildomas VšĮ Abromiškių reabilitacinė ligoninė, turinti daugiausiai lovų.

Vakar savivaldybės vadovai inicijavo telekonferenciją su Druskininkų „Eglės“ ir „Draugystės“ sanatorijų vadovais ir aptarė, ar kyla kokių problemų ir kaip savivaldybė gali padėti ruošiantis vykdyti ministerijos nurodymus.

Buvo aptarti įstaigų, besigydančių ir aptarnaujančio personalo saugumo klausimai, aptarta, kokios kompetencijos yra priskirtos įstaigoms ir savivaldybei, diskutuota dėl darbuotojų saviizoliacijos ir atkreiptas dėmesys į jų tyrimų būtinybę. Savivaldybė kreipėsi į LR Vyriausybę, Sveikatos apsaugos ministeriją ir Generalinį policijos komisarą dėl būtino tarpinstitucinio bendradarbiavimo iškeltoms užduotims užtikrinti.

Pasitarimo metu meras R. Malinauskas akcentavo, kad laikantis ministerijos nurodymų prioritetu išlieka vietinių gyventojų ir sanatorijų darbuotojų saugumo užtikrinimas – sanatorijos sergančiuosius galėtų priimti tik tada, kai valstybė įstaigas pilnai aprūpins saugumo priemonėmis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite