Angle down Atgal

Aplinkos ministras S. Gentvilas: „Uolienų gamyklos savininkų prašysime dar daugiau viešumo alytiškiams“

Ketvirtadienį Alytuje lankėsi aplinkos apsaugos ministras Simonas Getvilas, jis su miesto vadovais, tarybos nariais, savivaldybės įstaigų ir verslo atstovais susitiko aptarti miestui svarbių aplinkosaugos klausimų.

„Džiaugiuosi, kad Alytus, būdamas pramoninis miestas, geba vystyti žaliojo miesto idėją“, – teigė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Vizito metu buvo aptarta planuojamos įkurti mineralinės uolienos perdirbimo gamyklos MS LT01 rengiama Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita, galimi iššūkiai ir problemos, kurios gali kilti atsiradus šiai įmonei. 

„Ataskaita dabar visiškai yra kitokia nei mes iš pradžių pristatėme visuomenei. Mes ne už tai, kad žlugtų verslas, bet kad būtų visiems patogu, saugu ir visiems priimtina. Kol kas to nematome. Aplink daugiabučiai ir nuosavi namai, Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras. Atsiranda aplinkos apsaugos zonos. Esame žmonių ir verslo pusėje, tačiau nesame prieš verslą. Klausimų kyla ir norime juos visi bendrai išspręsti, nes nenorime turėti dar vienos ekstremalios situacijos, kuri buvo kilusi prieš kelis metus, o jei nutiktų taip, jog įvyktų nelaimė ir medžiagos patektų į Nemuną, tuomet nukentėtų ekosistema, todėl prašome ministerijos pagalbos“, – vizito metu kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Daug nuogąstavimų išreiškė ir UAB „Jakobsen Home Co“ bei UAB „Haltex“ įmonių atstovai. Jie domėjosi, ar chemijos gamykla nekels pavojaus aplinkiniams, 
ar pastatai yra saugūs, ar visuomenė turi pagrindą tikėti chemijos gamyklą kuriančiais verslininkais.

„Labai džiaugiuosi, kad šios įmonės yra Alytuje ir moka mokesčius, kuria darbo vietas ir norisi, kad jos išliktų. Liepos mėnesį priėmėme naują įstatymo projektą, kuris įpareigoja naujas taršos leidimus turinčias įmones turėti civilinį draudimą ir garantijas dėl atliekų sutvarkymo bei būti atsakingomis tretiesiems asmenims. Ministerija dar nėra gavusi oficialios Poveikio vertinimo aplinkai ataskaitos, bet mes galime pažadėti, kad prašysime, jog būtų pakartotas viešasis svarstymas ir pakartotinai būtų pristatyta įmonės veikla“, – susitikime su verslininkais kalbėjo S. Gentvilas.

Susitikus su MS LT01 vadovu A. Stasiukynu ir išklausius jo argumentus, ministras paprašė įmonės daugiau viešumo, bendravimo su gyventojais ir informacijos paskelbimo savo sukurtame interneto tinklalapyje. 

Parengus poveikio aplinkai  ataskaitą, Aplinkos apsaugos agentūra apsispręs dėl tolimesnių veiksmų, susijusių su šios įmonės veiklos pradžia. Priminsime, kad ši gamykla galėtų veikti  buvusio medvilnės kombinato teritorijoje, UAB „Ekologistika“ kaimynystėje.

Vizito metu  taip pat buvo kalbama apie padangų gaisro Alytuje padarinių šalinimą, atsinaujinančią energetiką, medelyno teritoriją, spręsti kiti aktualūs klausimai. 

Meras taip pat domėjosi, kokia yra ministerijos pozicija ateities projektų klausimais. „Miestas išsikėlė tikslą iki 2030 metų būti dar labiau žalias ir pagerinti miesto infrastruktūrą aplinkosauginiu požiūriu, tad mums įdomu, ar galime į bendrąjį planą įtraukti žaliosios infrastruktūros projektus.“

Ministras pasidžiaugė miesto ambicijomis, tačiau išreiškė pastebėjimą, kad miestas nebus žalias, jei grįs savo strategiją dideliais automobilių srautais: „Viskas turi prasidėti nuo pėsčiųjų, kad visos paslaugos būtų prieinamos einant ar važiuojant dviračiu, o vėliau plėtojant viešąjį transportą ir tik tada atkreipiamas dėmesys į automobilius, nes šiuo metu į devynias iš dešimties kelionių vykstama automobiliu.“

Ministras lankėsi ir  Didžiosios Dailidės ežerėlio teritorijoje. Joje kartu su UAB „Dzūkijos vandenys“ atstovais aptarti su monitoringu, paviršinių (lietaus) nuotekų finansavimu, teršalų grupių peržiūrėjimu ir standartų pakėlimu susiję klausimai. 

Apsilankyta ir  UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre, kur svečiai buvo supažindinti su centro veikla ir aptarti kiti aktualūs klausimai. 

Komunikacijos skyriaus informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite