Angle down Atgal

Aplankykite Šiaulius: vietos, alsuojančios istorija ir senosios mitologijos motyvais

Šiaulių miestas, dar vadinamas Saulės miestu, savo amžių skaičiuoja nuo 1236 metais vykusio Saulės mūšio. Ketvirtame pagal gyventojų skaičių Lietuvos mieste ir jo apylinkėse gausu lankytinų objektų, kurie pritraukia svečius ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir iš svetur. Siūlome keletą vietų, kurias būtina aplankyti, jei norite pažinti šį Šiaurės Lietuvos regioną.

Šiaulių bulvaras

Bulvaras, nutiestas XVIII amžiuje, yra didis Šiaulių pasididžiavimas, nes pagal senumą yra trečias Europoje. Jis atsirado 1975 metais, kai važiuojamoji Vilniaus gatvės dalis buvo paversta pėsčiųjų taku. Čia kūrėsi įstaigos bei parduotuvės, o nuo nepriklausomybės atkūrimo ši miesto dalis tik išaugo, išgražėjo ir dabar yra pagrindinė šiauliečių laisvalaikio leidimo, poilsio bei pramogų vieta, laukianti svečių.

 

Saulės laikrodžio aikštė

Saulės laikrodžio aikštė, įrengta 1986 metais įprasmina svarbiausius Šiaulių miesto simbolius. Saulė primena apie Šiaulių krašte vykusį Saulės mūšį, šaulys – miesto pavadinimo kilmę, o pats laikrodis – laiką, praėjusį nuo tos dienos, kai pirmą kartą buvo paminėtas miesto vardas. 2013 metais atnaujinta „Šaulio“ skulptūra, vadinama „Auksiniu berniuku“, yra padengta tik kelių mikronų storio 1900 aukso folijos lapeliais. Šio Šiaulių simbolio šešėlis dieną rodo vietinį laiką. Ją rasti galite šalia Talkšos ežero ir Šiaulių kapinių.

 

Talkšos ežeras ir geležinė lapė

Aplankius „Auksinį berniuką“ būtina pasisveikinti ir su „Geležine lape“. Šalia saulės laikrodžio aikštės rasite Talkšos ežerą ir nuo 2009 metų šalia jo stovinčią šiauliečio dizainerio Viliaus Purono „Geležinės lapės“ skulptūrą. Anot autoriaus, šis gudrumo simbolis turėtų Šiaulius pasaulyje garsinti taip pat, kaip Vilniaus miestą garsina „Geležinio Vilko“ legenda.

 

Kryžių kalnas

Meškuičių seniūnijoje esantis Kryžių kalnas, atsiradęs ant mažo Jurgaičių piliakalnio, turi ne vieną atsiradimo istoriją. Viena iš jų teigia, kad anksčiau šioje vietoje stovėjo šventykla, kurią sunaikino žaibas, o nuo tada čia naktimis galima išvysti vienuolių vaiduoklių procesijas. Anot kitos istorijos, šio objekto pradžia žymima nuo tada, kai pirmąjį kryžių čia pastatė sergančios mergaitės tėvas, norėjęs, kad ši pasveiktų. Mergaitei po kelių dienų atsigavus, vietiniai gyventojai pradėjo į kalną nešti savo kryžius. Didesnio piligrimų dėmesio Kryžių kalnas sulaukia nuo 1993 metų, kai jį aplankė, čia savo kryžių paliko ir visą Europą palaimino popiežius Jonas Paulius II.

Naisiai

Netoli Šiaulių rasite ir pirmąją Lietuvos „Mažąją kultūros sostinę“ Naisius. Veiklų ir lankytinų objektų čia gausu. Aplankykite Saulės ir Ugnies aikštes, Baltų areną, prisiminkite senosios Lietuvos mitologiją Baltų Dievų pažintiniame take ir Alkos kalne. Šio kalno viršukalnėje įrengtas aukuras ir į jį žvelgiančių pagonių dievų Praamžiaus, Perkūno bei Velnio skulptūros. Nuo Alkos kalno iki Laimės ežero jus nuves miško žiedų takas, o šalia ežero rasite sūpynių parką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite