Angle down Atgal

„Apie literatūrą – gyvenimiškai“. Susitikimas su poetu Dainiumi Gintalu (vaizdo įrašas)

Balandžio 5 d. bibliotekoje vyko susitikimas su poetu, vertėju Dainiumi Gintalu. Susitikimo metu poetas pristatė savo poezijos knygas „Adatos“, „Vienos vasaros giesmė“, „Boa“ ir Prano Mašioto premiją laimėjusią geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams „Ajerų kisielius, arba varnos, varvekliai, varanai ir varlės“.

Renginio dalyviai turėjo progą išgirsti poeto pamąstymų apie gyvenimą, kūrybos kelią, taip pat pasiklausyti skaitomų eilių. Su autoriumi apie poeziją gyvenimiškai, apie gyvenimą literatūriškai kalbėjosi literatūrologė Dalia Jakaitė.

Dainius Gintalas gimė 1973 m. Slabadėlės kaime, Alytaus rajone. 1995 m. baigė Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą, kur studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Mokėsi Vilniaus dailės akademijoje. 2000 m. sumanė ir iki šiol organizuoja neprofesionalų meno festivalį „Maskoliškių meno frontas“. Surengė keletą fotografijos parodų „Filosofinės būdelės – išvietės“. Bendradarbiauja su teatrais, parašė kelis libretus muzikiniams spektakliams ir operoms. Kuria poeziją (ir audiovizualinę). Gyvena Vilniuje. Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 2010 m.

(Ievos Slonksnytės nuotrauka)
(Ievos Slonksnytės nuotrauka)

D. Gintalas išleido kelias poezijos knygas: „Angis“ (1997 m.), „Boa“ (2007 m.), „Adatos“ (2016 m.), „Vienos vasaros giesmė“ (2021 m.), taip pat dvi knygas vaikams: „Duokit kelią Begemotui!“ (2019 m.) bei „Ajerų kisielius, arba varnos, varvekliai, varanai ir varlės“ (2021 m.). Poezija įtraukta į įvairius almanachus ir antologijas. Kūryba versta į anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių, rusų, ukrainiečių, baltarusių, latvių, lenkų kalbas.

Iš prancūzų kalbos D. Gintalas yra išvertęs M. Fontanos, J. M. Maulpoix, H. Michaux, R. Charo, C. de Lautreamonto poezijos. J. Bataillio, A. Nothomb, M. Houellebecqo romanų ir kt.

Apdovanojimai: Jaunojo jotvingio premija už knygą „Boa“ (2008 m.), „Poezijos pavasario“ prizas už pasaulio poezijos vertimus į lietuvių kalbą (2016 m.), „Metų knygos“ nominacija už eilėraščių rinkinį „Adatos“ (2016 m.), „Poezijos pavasario“ premija už poeziją vaikams (2019 m.), poezijos knygos „Adatos“ ir „Vienos vasaros giesmė“ Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išrinktos į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką (2016 m. ir 2021 m.), Jotvingių premija už įtaigų vaizduotės ir atminties proveržį poezijos knygoje „Vienos vasaros giesmė“ (2021 m.). Ši knyga nominuota ir „Poezijos pavasario“ Maironio premijai. Prano Mašioto premiją už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams laimėjo „Ajerų kisielius, arba varnos, varvekliai, varanai ir varlės“ (2021 m.).

ŠAVB informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite