Angle down Atgal

„Apie meškinus Rudnosius“ Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Ar galite patikėti, kad Vytės Nemunėlio poemai „Meškiukas Rudnosiukas“ – jau 82 metai? Pirmąkart ji buvo išleista 1939 metais „Vyturio“ žurnale. Atskira knyga pirmąkart išėjo 1951 metais Niujorke. Tiek daug kartų jau užaugo su šios poemos eilutėmis! Ir jos populiarumas neblėsta! Galima tik pasidžiaugti šios poemos sėkme, o pirmąją leidimo knygelę galima ir pamatyti, ji yra išlikusi Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Poetas Bernardas Brazdžionis kūrė ir suaugusiems, ir vaikams, tad jauniesiems savo skaitytojams nutarė kurti pasirašydamas Vytės Nemunėlio slapyvardžiu. „Meškiukas Rudnosiukas“ yra turbūt žinomiausias poeto kūrinys, kuris eina 4-uoju numeriu reikšmingiausių knygų vaikams ir paaugliams kataloge. Todėl visai neatsitiktinai, gegužės 7 dienos virtualus rytmetis Rūdiškių bibliotekoje ir buvo skirtas Vytės Nemunėlio nesenstančiam meškiukui Rudnosiukui.

Rytmetis „Apie meškinus Rudnosius“ pabaigė lietuvių kalbos dienų paminėjimo ciklą (vasario – gegužės mėnesiais) bei vainikavo akcijos „Lietuva skaito vaikams“ (balandžio 2 – gegužės 7 d.) pabaigą. Rūdiškių biblioteka labai didžiuojasi, kad savo vaikams skaito ne tik akcijos metu, o ištisus metus. Technologijos technologijomis, o skaitymas vis tiek išlieka vienu iš nuostabiausių būdų praleisti laiką.

Rytmečio „Apie meškinus Rudnosius“ metu bibliotekininkė skaitė trumpą ištrauką apie meškiuko Rudnosiuko nuotykius, o vėliau pasiūlė pasiraitoti rankoves ir pasigaminti meškiuko portretą. Skambant vaikų grupės „Caca“ dainai „Meškiukas Rudnosiukas“, ekrane mažieji matė reikalingas priemones bei gaminimo eigą. Edukacija vyko paprastai, nesudėtingai ir žaismingai.

Iki susitikimo bibliotekoje ir kituose virtualiuose renginiuose!

 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite