Angle down Atgal

Anykštėnai susitiko su rašytoju Donaldu Kajoku

2021 m. rugsėjo 30 d. popietę Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka kartu su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka anykštėnus pakvietė į susitikimą su rašytoju, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Donaldu Kajoku, kuris skaitytojams pristatė naujausią savo romaną „Skudurėlių šventė“.

Romanas „Skudurėlių šventė“ yra paskutinė trilogijos dalis. Kitos dvi dalys – „Kazašas“ ir „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“.Susitikimo metu autorius kvietė filosofiškai pažvelgti į savo tikrąjį „Aš“. Paklausti savęs: „O kas aš esu?“ Ne vardas ir pavardė, ne užimamos pareigos ar padėtis visuomenėje, net ne fiziologinė būsena, bet tikrasis savo asmenybės „Aš“. Pasvarstyti apie tai, kokią prasmę kiekvienas žmogus suteikia pasauliui. Kur yra tikroji mūsų vieta šiame gyvenime?

Romane autorius atskleidžia sapnų svarbą. Aiškina, kad kiekvienas sapnas mūsų gyvenime mums atneša tam tikrą svarbią žinią ir sapnus reikia stengtis įsiminti ir suvokti jų prasmę. Taip pat pasakojo apie tai, kaip atskirti vaizduotę nuo fantazijos.

Rašant šį kūrinį rašytojui labiau rūpėjo ne socialinė terpė, o žmogaus vidus, jo šventumas ir monstriškumas, kurių, pakilus dar aukščiau, irgi tarsi nebelieka... „Skudurėlių šventė“ – romanas apie dviejų vyrų mirtį, išėjimą iš pasaulio...

Rašytojo tekstai – filosofiški, kviečiantys į meditacinį susimąstymą apie pasaulį ir gyvenimo prasmę.

Renginio metu rašytoja kalbino Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite