Angle down Atgal

Alytiškiai jau dovanoja paveikslus būsimai Dailės galerijai

Būsima Alytaus miesto Dailės galerija “praturtėjo” dviem paveikslais. Juos Alytaus miestui penktadienį Kraštotyros muziejuje atidarytos parodos „Praeitis tarp mūsų“ metu padovanojo alytiškių Nijolės ir Vytauto Kolesnikovų bei Ritos ir Kęstučio Tamulevičių šeimos.

„Esu sujaudinta ir nuoširdžiai džiaugiuosi tokiu gestu, nuoširdžiai dėkoju dovanotojams, kurie prie miesto kultūros gausinimo ir turtinimo prisidėjo savo asmeniniu turtu. Paveikslai tikrai ras išskirtinę vietą vienoje ar kitoje mūsų kultūros įstaigų erdvėje, kol nebus įgyvendinta sena idėja Alytui turėti atskirą dailės galeriją. Tikiu, kad to meto laukti ilgai jau nebereikės“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. 

Pasak dovanos miestui sumanymo autoriaus K. Tamulevičiaus, pasitaikė gera proga prisiminti seną idėją dėl dailės galerijos mieste, rasti bendraminčių Kolesnikovų šeimą. „Vytautas prisidėjo savo tapytu paveikslu, aš radau vieną kažkada labai seniai įsigytą Lietuvos tapybos klasiku vadinamo Vlado Karatajaus tapytą natiurmortą: kol kas toks mūsų įnašas į galeriją, gal ir ne paskutinis“, - sakė pašnekovas. 

Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras, ne vieną tapybos parodą surengęs alytiškis V. Kolesnikovas miestui dovanojo gal prieš metus laiko aliejumi ant drobės tapytą savo peizažą. Jame – alytiškiams labai gerai žinomas Dailidės ežerėlis. 

Paklaustas, kodėl nusprendė dovanoti būtent šį paveikslą, dalininkas sakė, kad dėl jo atpažįstamumo, aiškios sąsajos su miestu.  

Ne tik miestui padovanotus paveikslus, bet ir daugelį kitų kolekcinių retenybių iki birželio  pradžios galima apžiūrėti Alytaus Kraštotyros muziejuje. 

Komunikacijos skyriaus informacija
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite