Angle down Atgal

Alytaus miesto mokinių viešnagė Lenkijoje

Alytaus miesto savivaldybės administracijos ir Opolės OHP (Savanorių darbo būrio) 2013-06-14 bendradarbiavimo sutartimi šių metų birželio 22 – liepos 6 d. 20 mokinių iš Alytaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų dvi savaites viešėjo Namysluve (Namysłów, Lenkijos Respublika). Jame kartu su 20 lenkų mokinių vyko tarptautinė mokinių sporto, turizmo ir sveikatingumo stovykla „Kultūrų kryžkelėje – Namyslovo istorijos lobynai". Alytiškiai aplankė Vroclavo, Opolės, Głucholazų (Głuchołazy) miestus, Stobravos (Stobrawa) nacionalinį parką, kopė į Sudetų kalnus.

Mažame Berkovicų (Bierkowice) miestelyje piešė ant stiklo. Stovykloje vyko kūrybinės dirbtuvės, sudarytos iš dviejų grupių: fotografijos, žurnalistikos ir dailės, istorijos. Fotografijos, žurnalistikos grupėje buvo gilinamasi į fotografijos subtilybes, pastatų architektūrą ir jų fotografavimą, nuotraukose buvo įamžintas ir senas, vėliau restauruotas kryžius. Dailės ir istorijos grupėje buvo piešiama įvairia technika ir stiliais. Mokiniai tapė ant drobės, piešė karikatūras, išbandė grafičius ir koliažą. Labiau įsigilinta į architektūrą, meną, istoriją.
Stovyklos metu lenkai buvo supažindinti su Lietuva, Alytumi, dainuotos lietuviškos dainos, šokti tautiniai šokiai, įgyta daug žinių, nuotykių ir draugų. Džiaugiamės lenkų svetingumu, vaišingumu, puikiu organizavimu. Buvo labai liūdna skirtis su stovykla ir stovyklos draugais. Visiems ši stovykla be galo patiko, buvo naudinga ir visi ją prisimins dar ilgai. Dėkojame už galimybę nemokamai ilsėtis ir įgyti žinių kaimyninėje šalyje. Mokinius lydėjo Irma Čeplinskienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė, ir Romualdas Zdanavičius, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite