Angle down Atgal

Akių kontaktas: ką išduoda žvilgsnis?

Žmogaus žvilgsnis gali išduoti labai daug: jis gali parodyti abejingumą, susižavėjimą, nerimą ar kitas emocijas. Žemiau pateikta informacija padės jums paprasčiau suprasti kitų žmonių emocijas ar ketinimus.

Akių kontakto vengimas

Akių kontakto vengiantys žmonės neretai yra kenčiantys nuo socialinio nerimo. Žvilgsnio vengimas gali pasireikšti ir tada, kai žmogus vengia konflikto: jei kitą asmenį kuo nors apkaltinsite, nenustebkite, jei jis žvilgsnį nusuks į šoną. Beje savimi nepasitikintys žmonės įdėmų žvilgsnį neretai vertina kaip potencialią kritiką, todėl jie stengiasi, kad akys nesusitiktų.

Stebėjimas

Prancūzijos mokslininkai nustatė, kad stebėjimas gali kitus žmones motyvuoti geriau dirbti ar paprasčiausiai labiau pasistengti. Pavyzdžiui, kai moksleiviai pamokos metu yra stebimi, jie yra nusiteikę labiau paplušėti nei tada, jei mokytojo žvilgsnis yra nukreiptas į lentą ar į kompiuterį.

Žvilgsnio išlaikymas

Žvilgsnio išlaikymas gali reikšti labai daug ką: žvilgsnis išlaikomas tada, kai esame nuoširdžiai kažkuo susidomėję, kai norime įrodyti savo tiesą, ir t.t. Žvilgsnio išlaikymas gana dažnai gali išduoti ir apie didelį žmogaus pasitikėjimą savimi. Taip pat atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, nevengiantys ilgiau išlaikyti akių kontaktą, yra vertinami kaip patikimesni.

Pernelyg intensyvus žvilgsnis

Jei pašnekovas stengiasi į jus žiūrėti kiek įmanoma ilgiau ir nenuleidžia akių, tikėtina, kad jis bando kažką nuslėpti ar įtikinti, kad jis tikrai nemeluoja. Nors įdėmus žvilgsnis gana dažnai gali būti interpretuojamas kaip atvirumo ženklas, tačiau svarbu stebėti ir pašnekovo kūno kalbą.

Žiūrėjimas tiesiai į akis

Kai kalbantis žvelgiama tiesiai į akis, tuo tarsi parodoma, kad pokalbis yra įtraukiantis ir įdomus. Jei žvelgiama iš šono (tarsi „kreivai“), asmuo atrodo ne toks patikimas kaip žvelgiantis tiesiai į akis. Taigi, jei norėtumėte įrodyti savo tiesą, pasistenkite, kad žvilgsnis būtų tiesus.

Išsiplėtę vyzdžiai

Jei pašnekovas jumis nuoširdžiai žavisi, apie tai gali išduoti jo akių vyzdžiai. Jei jie išsiplėtę, tikėtina, kad kitas žmogus jaučia jums simpatiją. Sąmoningai išplėsti akių vyzdžių yra neįmanoma, todėl šį ženklą galime laikyti tikrai patikimu.

Žvilgsnio judėjimo trajektorija

Jei pastebite, kad pašnekovo žvilgsnis klaidžioja kažkur kitur, tai jums gali suteikti informacijos, apie ką jis šiuo metu galvoja. Klaidžiojantis žvilgsnis visada išduoda, kad pašnekovas yra išsiblaškęs ir savo mintimis nuklydęs kažkur kitur.

Patarimupasaulis.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite