Angle down Atgal

Akcija „Plaukiok atsakingai“: Marijampolės aplinkosaugininkų dėmesys ne tik savaeigėms plaukiojimo priemonėms, bet ir žvejams

Aplinkos apsaugos departamento Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos Kauno skyriaus pareigūnais antrą savaitgalį iš eilės vykdė akciją „Plaukiok atsakingai“, Vilkaviškio rajono savivaldybėje esančiuose vandens telkiniuose. Be to buvo tikrinami ir žvejai mėgėjai. Per reidą aplinkosaugininkai nustatė 6 pažeidimus.  

Paežerių ežere buvo patikrintos dvi savaeigės plaukiojimo priemonės turinčios vidaus degimo variklius ir trys irklinės valtys, pažeidimų nebuvo nustatyta.

Taip pat aplinkosaugininkai patikrino dvylika žvejų, žvejojusių Paežerių ežere  ir nustatė du mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus. Vienas žvejys viršino leistina mėgėjų žvejybos įrankių skaičių (žvejojo masalui naudojant gyvas žuveles su trimis skrituliais), kitas asmuo žvejojo su meškerėmis neturėdamas mėgėjų žvejybos leidimo. Už šiuos pažeidimus Administracinių nusižengimų kodekse numatyta įspėjimas arba bauda iki 60 eurų.

Tęsdami reidą prie Vištyčio ežero aplinkosaugininkai nustatė tris paviršinių vandens telkinių apsaugos zonos reikalavimų pažeidimus – motorinių transporto priemonių statymą arčiau vandens telkinio, nei leistina saugomose teritorijoje. Už šį pažeidimą jiems gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 eurų.

Dienos pabaigoje Juodelių kaime, Kalvarijos savivaldybėje, tikrindami gautą informaciją, aplinkosaugininkai nustatė asmenį neteisėtai laikiusį ne mėgėjų žvejybos įrankius – statomuosius tinklus. Pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir paimti trys tinklai, bei teks sumokėti nuo 60 iki 200 eurų baudą.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite