Angle down Atgal

Ak­ci­ja „Ly­de­ka“: po 24 va­lan­dų pa­sa­los su­lai­ky­ti du pa­žei­dė­jai

Ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to Šiau­lių gy­vo­sios gam­tos ap­sau­gos ins­pek­ci­jos pa­rei­gū­nai, vyk­dy­da­mi ak­ci­jos „Ly­de­ka“ rei­dą Pak­ruo­jo r., Lai­čių II tven­ki­ny­je nu­sta­tė 4 šiurkš­čius mė­gė­jų žve­jy­bos tai­syk­lių pa­žei­di­mus. Tarp šių pa­žei­di­mų ir per pa­sa­lą išaiš­kin­ti du pa­žei­dė­jai, gau­dę žu­vis tink­lu ir 4 skri­tu­liais.
 

Per reidą patikrinus du žvejus, aplinkosaugininkams kilo įtarimas dėl neteisėtos žvejybos.

„Bendraudami su žvejais, pastebėjome vandenyje 4 skritulius. Paklausus žvejų, ar tai jų žvejybos įrankiai, sulaukėme atsakymo, kad juos greičiausiai paliko prieš tai žvejoję asmenys. Be to, praėję vandens telkinio pakrantę, įlankoje pastebėjome pastatytą žvejybinį tinklą. Tad, norėdami įsitikinti, kaip buvo iš tiesų, nusprendėme surengti pasalą ir išsiaiškinti, kam priklauso 4 skrituliai ir tinklas“, – sakė Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Gediminas Cinkutis.

Aplinkosaugininkams išbuvus pasaloje visą naktį, pirmadienio ankstyvą rytą minėti asmenys išplaukė žvejoti su valtimi, paėmė du pastatytus skritulius ir perkėlė juos į kitą kranto pusę.

Įdienojus asmenys į krantą grįžo jau susirinkę visus pastatytus skritulius, vieną žvejybinį tinklą ir neteisėtai sugautą laimikį.

Bandantys sprukti asmenys buvo sustabdyti aplinkosaugos pareigūnų ir, patikrinus automobilį, rastas pažeidėjų laimikis – 3 lydekos, 1 lynas, 12 karšių ir 5,4 kg raudžių.

„Sulaikyti asmenys prisipažino, kad žvejojo su neteisėtu žvejybiniu tinklu, 4 skrituliais ir viena palaidine. Už neteisėtai pagautas žuvis pažeidėjai privalės atlyginti žalą žuvų ištekliams, siekiančią daugiau nei 2 tūkst. Eur, ir jiems gresia bauda nuo 120 iki 300 Eur“, – teigė G. Cinkutis.

Iš pažeidėjų paimta guminė valtis, tinklas, 4 skrituliai, palaidinė ir žuvys.

Taip pat reido metu nustatyti dar du šiurkštūs žvejybos taisyklių pažeidimai, kai žvejai gaudė žuvis draudžiamoje vietoje, t. y. arčiau kaip 100 m žemiau tvenkinio vandens nuleistuvo (užtvankos). Už tai pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, gresia bauda nuo 120 iki 300 Eur ir bus konfiskuoti žvejybos įrankiai.

Aplinkosaugininkai primena, kad vis dar galioja lydekų gaudymo draudimas ir, pastebėjus žvejybos taisyklių pažeidimų, prašoma kreiptis telefonu 112.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite