Angle down Atgal

Akademijos baigimo pažymėjimai – 26-iems jauniesiems sportininkams

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijoje puoselėjant tradicijas antrus metus iš eilės akademiją baigiantiems sportininkams įteikiami oficialūs baigimo pažymėjimai bei dovanos – akademijos simbolis lapiukas. Šiemet akademiją baigė net 26 sportininkai – 25 regbininkai, trenerių Irmanto Kukulskio, Vytaro Bloškio ir Sauliaus Vertelio auklėtiniai bei vienas žolės riedulininkas – kurį treniravo Donata Grigienė. Pernai pirmą kartą surengtoje oficialioje išleistuvių šventėje buvo įteikta 14 pažymėjimų – šiemet dar 26.

Akademiją baigia net 26 sportininkai, šiemet taip sutapo, kad visi šių metų abiturientai – vaikinai. Atsiimdami baigimo pažymėjimus jie nestokojo geros nuotaikos, dalinosi ateities planais, prisiminė įspūdingiausias pergales. Vieni žada nenutolti nuo sporto, kiti – sportą pasilikti kaip hobį. Vaikinai vienbalsiai tvirtina, kad niekad nepamirš komandos draugų, gerų emocijų ir trenerių, kurie sporto pasaulyje juos lydėjo nuo pat mažens.

Naidas Valatkevičius ir Aldas Vertelis į Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademiją atėjo prieš šešerius metus. Prieš tai kelerius metus lankę krepšinį vaikinai paskatinti regbio trenerio nusprendė išmėginti šią sporto šaką, kuri juos sužavėjo ir be regbio vaikinai nebeįsivaizduoja ateities.

„Pradžia regbio aikštėje buvo nedrąsi, lankiau krepšinį, gavau pasiūlymą išmėginti regbį, atėjome su keliais draugais, tad visi nesunkiai įsiliejome į kolektyvą ir jau prabėgo puikūs šešeri metai, per kuriuos labai daug patyrėme“, – pasakojo N. Valatkevičius.

„Aš pradžioje derinau krepšinį ir regbį, kol pasirinkau vieną sporto šaką – regbį. Kai pagaliau apsisprendžiau ir pasirinkau – atsirado daugiau laiko, kurį skyriau treniruotėms. Buvo labai daug galimybių, perspektyvų, įvairūs projektai, išvykos, rinktinės. Smagu baigiant akademiją prisiminti pergales pasiektas su komandos draugais“, – teigė A. Vertelis.

Paprašyti prisiminti skambiausią pergalę abu vaikinai vienbalsiai su šypsena ir pasididžiavimu net negalvodami tarė – „2019 metais turnyre Lenkijoje laimėjome prieš galingą regbio šalies Airijos komandą. Tai buvo įsimintiniausia pergalė, kurią mes pasiekėme ir kuria labai didžiuojamės“.

Dėliodamiesi ateities planus vaikinai teigia, kad jų gyvenimuose gal nebebus tiek laiko regbiui, kaip iki šiol, tačiau žada stengtis derinti mokslus ir sportą.

„Regbio tikrai nepamiršiu, kiek tik išeis, sportuosiu. Labiausiai pasiilgsiu trenerio Sauliaus ir komandos draugų, kurie nuspręs nebetęsti sporto karjeros. Jei pavyks suderinti mokslus su regbiu, kad ir kaip viskas dėliotųsi, nežaisiu jokioje kitoje komandoje, kaip tik „Šiaulių“ klube, kuriame praleidau visus šešerius metus“, – planais dalinosi Naidas.

„Aš vyksiu į Vilnių, studijuoti, tad kol kas mokslai bus pirmoje vietoje. Palaikysiu formą ir jei tik bus laiko, dar palakstysime regbio aikštėje. Regbis yra mūsų kraujyje, be jo niekaip“, – pasakojo Aldas.

Naido, Aldo ir kitų baigimo pažymėjimus atsiėmusių vaikinų treneris Saulius Vertelis džiaugėsi, kad į gyvenimą išleidžia būrį puikių vyrų.

„Nuotaikos geros, labai šaunius vyrus išugdėme, smagu buvo matyti juos augančius nuo mažens, stebėti jų progresą, kaip jie tobulėjo. Buvo visko per tuos metus, smagu matyti jaunimą, kuris išeina į platesnį kelią. Jiems noriu palinkėti „Nėra nieko neįmanoma, kas yra įmanoma“. Linkiu turėti tikslą ne vien sporte, o ir moksluose ir gyvenime. Kai kurie iš šių vaikinų jau buvo prisijungę prie vyrų komandos, žinoma, dabar egzaminų etapas, tai visi šiek tiek nutolę nuo sporto. O ateityje žiūrėsime – daugelis ketina išvykti iš Šiaulių, palaikysime ryšį, mėginsime sudaryti sąlygas, įtraukti į procesą, kiek galės-norės – o mes jų visada lauksime“, – auklėtinius gyrė ir viso ko geriausio linkėjo treneris Saulius.

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Aivaras Strockis įteikdamas baigimo pažymėjimus abiturientams vylėsi, kad pastarieji greta mokslų ras laiko ir jėgų bei toliau džiugins pergalėmis jau rungtyniaudami suaugusiųjų komandose.

„Šiandien akademijoje šventė. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad galėjome prisidėti prie tiek daug puikių jaunuolių ugdymo, kad padėjome jiems tapti gerais sportininkais. Mūsų auklėtiniai Šiauliuose tikrai neprapuls, kadangi mūsų miestas – regbio sostinė, o šie vaikinai tikrai ras savo vietą ir suaugusiųjų komandose. Mūsų akademija garsėja puikiais treneriais, todėl net ir atsisveikinant su buriu jaunuolių, visos grupės yra sukomplektuotos, auga pamaina. Mes turime geras bazes, nestingame naujų idėjų. Belieka tik organizuoti naujus turnyrus, čempionatus ir toliau džiaugtis mūsų auklėtinių pasiektais rezultatais“, – mintimis dalinosi akademijos direktorius A.Strockis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite