Angle down Atgal

Afganistano sostinėje nugriaudėjo sprogimas

 Afganistano sostinėje Kabule sekmadienį nugriaudėjo garsus sprogimas, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Sprogimas įvyko kelios valandos po to, kai JAV pareigūnai perspėjo apie teroro akto grėsmę.

Saugumo šaltinis iš neseniai nuverstos vyriausybės AFP sakė, kad tai buvo raketa, „remiantis pirmine informacija, pataikiusi į namą“.

Talibano lyderis atvyko į Afganistaną

Talibano lyderis mula Haibatullah Akhundzada (Haibatula Achundzada) atvyko į Afganistaną, sekmadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Turima informacija rodo, kad tuos metus, kai Afganistane buvo JAV ir sąjungininkių pajėgos, H. Akhundzada slapstėsi kaimyniniame Pakistane.

„Akhundzada Kandaharo provincijoje yra jau keturios dienos, aptarinėja su [kitais] Talibano lyderiais padėtį Afganistane ir būsimos valdymo sistemos kūrimą“, – pranešė leidinys „Ariana News“.

H. Akhundzada yra trečias po Talibano įkūrėjo mulos Omaro ir Akhtaro Mansouro (Achtaro Mansuro) judėjimo vadovas. 2013 metais A. Mansouras paskelbė apie mulos Omaro mirtį ir buvo paskirtas į jo vietą. 2016 metais A. Mansouras buvo nukautas per amerikiečių drono smūgį ir judėjimo lyderiu tapo H. Akhundzada.

Rugpjūčio viduryje valdžią Afganistane užgrobusio Talibano lyderiai teigia, kad derasi dėl įtraukios vyriausybės suformavimo.

Judėjimo atstovas Zabihullah Mujahidas (Zabihula Mudžahidas) pareiškė, kad įtrauki vyriausybė bus suformuota artimiausiomis dienomis ir kad konsultacijos dėl jos tęsiasi.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite