Angle down Atgal

A. Veryga: rizikos dėl COVID-19 testavimo priemonių trūkumo suvaldytos

Pirmadienį pasibaigus neskelbiamų derybų pirkimams, kurių metu buvo įsigytos priemonės koronaviruso testams atlikti, laikinai pareigas einantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga džiaugiasi, kad visos su priemonių trūkumu susijusios rizikos buvo suvaldytos, ir teigia, kad tyrimo apimčių mažinti neteks.

„Norime pasidžiaugti, kad (priemonių koronaviruso testams atlikti – ELTA) pirkimai, kuriuos planavo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), buvo sėkmingi, ir džiaugiamės, kad tai leido eliminuoti riziką, susijusią su tam tikrų priemonių įsigijimu“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė jis.

A. Veryga tikino, kad dėl sėkmingų pirkimų COVID-19 tyrimų apimčių mažinti neprireiks.

„Džiaugiamės, kad rizikos yra suvaldytos, kad tyrimo apimčių mažinti nereikės, ir nepaisant visų pastebėjimų, kritikos, tai leido ne tik įsigyti reikiamas priemones, bet tai padaryti pigiau“, – sakė jis.

Lietuva sutaupė 300 tūkst. eurų priemonėms koronaviruso testams atlikti

Po įvykusių COVID-19 testams reikalingų priemonių pirkimų NVSP laboratorijos vadovas Danas Bakša teigė, kad pirkti šias priemones neskelbiamų derybų būdu buvo teisingas sprendimas.  

„Norėčiau pasidžiaugti, nes daugeliu atveju gavome žymiai geresnius rezultatus kainos prasme, nei kada nors iki šiol buvo pavykę (...). Man atrodo, tai dar kartą patvirtina aplinkybę, kad tikrai labai teisingai pasielgėme atlikdami būtent tokį pirkimą“, – teigė jis.

D. Bakša pažymėjo, kad, vykdant neskelbiamų derybų pirkimus, pavyko sutaupyti 300 tūkst. eurų.

„Iš principo buvo išsiųsti pasiūlymai 24 įmonėms, kurios pareiškė norą dalyvauti, tačiau, peržiūrėjus specifikacijas, siūlymus pateikė 11 įmonių. Lietuva šiuo būdu pirkdama sutaupė daugiau nei 300 tūkst. eurų. Tai, manau, labai geras pasiekimas, ir tikiuosi, kad ir toliau eisime strateginio planavimo link ir darysime žingsnius, kurie leis pirkti skelbiamu būdu“, – tikino D. Bakša.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite