Angle down Atgal

A. Veryga: pagal anksčiau atliktas prognozes, testų turėjo užtekti ilgesniam laikui

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad COVID-19 valdymui reikiamų priemonių kiekį ateičiai sunku nuspėti dėl nuolat besikeičiančios situacijos.

„Testų pirkimas buvo planuojamas gerokai iki šiandien ir kiekiai buvo skaičiuojami pagal tas žinias, kurias turėjome po pavasario, po pirmosios karantino bangos. Net ir žinant, ir ruošiantis antrajai karantino bangai turbūt niekas negalėjo nuspėti, kad būtent tiek atvejų bus, kad būtent tiek testų reikės atlikti. Pagal tuo metu atliktus skaičiavimus, prognozes, testų turėjo užtekti tikrai ilgesniam laikui, jų buvo nupirkta ir šiuo metu jais ir yra naudojamasi, bet, deja, gyvenimas savo korekcijas įneša“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje kalbėjo laikinasis ministras.

„Tikrai turime daugiau atvejų negu tikėjomės, atliekame daugiau tyrimų, negu buvo suplanuota. Natūralu, kad įvykti pirkimams, kurie buvo suplanuoti pagal grafiką, nebeužtenka laiko“, – pridūrė A. Veryga.

Anot jo, jei priemonių rezerve būtų per daug, būtų keliami klausimai dėl iššvaistytų biudžeto lėšų.

„Visi, kurie siūlosi suplanuoti, reikėtų, kad tie žmonės tada ir pasakytų tikslius skaičius, po kelių mėnesių, kiek visko bus. Pagal tuos skaičius galėtume suplanuoti, nupirkti. Tik, aišku, gerai būtų, kad tie žmonės tada ir atsakomybę prisiimtų, nes jei bus pripirkta per daug, tai tuo metu ateis Valstybės kontrolė ir sakys, kodėl išleidote valstybės biudžeto pinigus, o dabar nėra kur dėti šių priemonių“, – teigė A. Veryga.

Priemonėmis pasipildys sausį

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) direktorius Danas Bakša sako, kad rezervas priemonėmis turėtų pasipildyti sausį.

„Nemanau, kad apie tai reikėtų kalbėti kaip apie degantį klausimą ar ekstremalią situaciją, nes realiai tai tiesiog yra tokia situacija ir tiek, ji yra spręstina. (...) Esame jau paleidę pirkimus pagal Viešųjų pirkimų tarnybos deklaruojamą pageidautiną būdą. Šie pirkimai, jei nebus skundų, turėtų pasibaigti sausio mėnesį ir tada turėsime didesnes atsargas ir galėsime atsipūsti šioje vietoje“, – teigė D. Bakša.

Anot NVSPL vadovo, dar nė viena institucija nepatarė, kaip būtų galima efektyviau spręsti viešųjų pirkimų problemas.

„Kol kas nė viena institucija nepasakė, kaip išspręsti šį rebusą kitokiu būdu, jei ne neskelbiamų derybų būdu. Tai mes tik patobulinome šį būdą, kad jis būtų kiek įmanoma skaidresnis. Nežinau, ką dar įmanoma padaryti šioje situacijoje“, – sakė D. Bakša.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite