Angle down Atgal

A. Skaisgirytė: Taivaniečių atstovybės pavadinimas yra klaida, tačiau nebereikia gręžiotis atgal

Prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė tvirtina, kad Prezidentūra nekeičia nuomonės, jog Taivaniečių atstovybės pavadinimas yra klaida, tačiau kartu siūlo kol kas nebegrįžti prie šio klausimo ir vietoj to rūpintis, kaip išvengti konflikto su Kinija padarinių Lietuvai.

„Taip, (Taivaniečių atstovybės pavadinimas yra klaida – ELTA), tačiau nemanome, kad reikia gręžiotis atgal. Turime žiūrėti į priekį, planuoti, kaip Lietuvai išvengti ekonominių padarinių, kuriuos sukėlė šis pavadinimas ir būtent ta kryptimi prezidentas ir pasiruošęs toliau dirbti“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė A. Skaisgirytė.

Prezidento patarėja pabrėžė, kad kol kas apie pavadinimo pakeitimą nėra kalbama. Pasak jos, svarbiausia dabar yra, kaip Europos Sąjunga galėtų padėti Lietuvai bei kaip sušvelninti įtemptus santykius su Pekinu.

„Nekalbame kol kas apie atsitraukimą ar pavadinimo pakeitimą, kalbame apie tai, kaip Europos Sąjunga galėtų Lietuvai padėti santykyje su Kinija“, – tvirtino A. Skaisgirytė.

„Turime judėti toliau, žiūrėti, kaip išvengti tų padarinių ar bent juos sušvelninti, kuriuos šis veiksmas atnešė pirmiausia Lietuvos verslui, jau nekalbu apie diplomatiją, kai mūsų ambasados ir Pekine, ir Kinijos ambasada Vilniuje sumažėjo iki vieno, ar Lietuvos atveju iki nė vieno diplomato. Turime ieškoti būdų, kaip išeiti iš šios situacijos ir prezidentas reikalauja iš užsienio reikalų ministro toliau vykdyti tą planą, kurį ministras pristatė pasitarime ir kuo greičiau sulaukti rezultatų“, – pridūrė prezidento patarėja.

A. Skaisgirytė pabrėžė, kad Taivaniečių atstovybės pavadinimo pakeitimas galėtų būti vienas iš sprendimo būdų, bet reikia įsivertinti, ar tai atneštų norimą rezultatą.

„Taip, tai galėtų būti vienas iš būdų (Taivaniečių atstovybės pavadinimo pakeitimas – ELTA), tačiau turėtume įsivertinti tokio greito keitimo pasekmes, ar tai atneštų tą rezultatą, kurio mes norime. Padarę vieną klaidą, neturėtume daryti daugiau klaidų, dėl to reikia labai gerai įsivertinti kitą savo veiksmą“, – teigė prezidento patarėja.

ELTA primena, kad Lietuvai leidus Vilniuje veikti Taivaniečių atstovybei, paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai. Kinija teigia, kad sprendimas pavadinti atstovybę „taivaniečių“ vardu rodo Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei, o tai, komunistinės valstybės atstovų įsitikinimu, prieštarauja „Vienos Kinijos“ politikai. Dėl jai neįtinkančio atstovybės pavadinimo Kinija ėmė Lietuvai taikyti ekonominio ir politinio spaudimo priemones.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite