Angle down Atgal

A. Merkel nerimauja dėl eksponentinio COVID-19 atvejų skaičiaus augimo Vokietijoje

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį sakė nerimaujanti dėl šalyje sparčiai augančio COVID-19 atvejų skaičiaus ir paragino vokiečius pasiskiepyti.

„Užsikrėtimo [atvejų] skaičiai vėl auga, dinamika aiški ir kelianti nerimą, – spaudos konferencijoje Berlyne sakė A. Merkel. – Matome eksponentinį augimą. Kiekvienas pasiskiepijimas... yra mažas žingsnelis sugrįžimo į normalų gyvenimą link.“

Vokietijoje COVID-19 atvejų šią vasarą buvo mažai, palyginti su daugeliu jos kaimynių, bet pastarąsias dvi savaites užsikrėtimo atvejų daugėja, pirmiausia dėl koronaviruso delta atmainos plitimo.

Roberto Kocho institutas (RKI) ketvirtadienį pranešė per praėjusią parą užregistravęs 1 890 naujų užsikrėtimo atvejų ir nurodė, kad pastarųjų septynių dienų sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis siekia 12,2 naujo atvejo 100 tūkst. gyventojų. Liepos pradžioje pastarasis skaičius buvo 4,9.

A. Merkel sakė prognozuojanti, kad per artimiausias dvi savaites užsikrėtimo atvejų skaičius padvigubės.

„Didėjant sergamumo rodikliui, mums gali prireikti įvesti papildomų priemonių“, – sakė ji, bet pridūrė: „Kuo daugiau žmonių bus paskiepyta, tuo būsime laisvesni – ne tik kaip individai, bet ir kaip bendruomenė.“

Gegužę Vokietija pradėjo švelninti dėl pandemijos įvestus suvaržymus ir jau leidžia dirbti restoranams, parduotuvėms, baseinams ir muziejams. Be to, buvo sušvelninti viešų ir privačių susibūrimų suvaržymai.

Iki ketvirtadienio bent viena vakcinų nuo COVID-19 doze buvo paskiepyta 60,4 proc. vokiečių, o visiškai paskiepyta 48 procentai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite