Angle down Atgal

A. Dulkys tikisi, kad pandemiją pavyks suvaldyti su šiuo metu taikomomis priemonėmis

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad, vertinant stabilią situaciją ligoninėse ir reanimacijoje, pandemiją galima tikėtis suvaldyti su šiuo metu taikomomis COVID-19 priemonėmis.

„Ligoninės situaciją turime pakankamai stabilią, reanimacijoje situacija yra stabilesnė nei buvo rugsėjo mėnesį, vidutinis mirčių skaičius mažesnis nei buvo antros pandemijos bangos metu“, – Vyriausybėje žurnalistams teigė A. Dulkys.

„Tai, matyt, visi šie požymiai rodo, kad yra tikimybė mums su šia visa įrankių dėže suvaldyti tą pandemiją, bet turime atidžiai žiūrėti, matysime, kaip seksis“, – pridūrė ministras.

Fiksuotas užsikrėtimų rekordas gali būti susijęs ir su techninėmis problemomis

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinus net 9490 naujų COVID-19 ligos atvejų, sveikatos apaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad siekiant įvertinti realią situaciją reikėtų žiūrėti bent jau į paskutinių 7 dienų užsikrėtimų vidurkį.  Ministro teigimu, tai, kad pastarąją parą buvo fiksuoti užsikrėtimų rekordai, gali būti susiję ir su techniniais niuansais suvedant duomenis.

„Didelis atvejų skaičius – kai jį pasinagrinėjame, visgi kviestume visus žiūrėti labiau ne į konkrečios dienos skaičių, bet bent jau į 7 dienų vidutinį skaičių. Turiu pripažinti, kad pastarąją savaitę buvo daroma įvairių IT sprendimų, buvo problemų suvedant tyrimų rezultatus į e. sveikatą. Tai realiai gali būti, kad ir pirmadienį, ir antradienį ties skaičiai buvo sąlyginai mažesni. Šiandien buvo daugiau įvesta. Tai tokių netolygumų (buvo – ELTA) įvedant. Tad aš kviesčiau žiūrėti bent jau į 7 dienų vidutinį atvejų skaičių, kuris yra pakankamai aukštas – apie 6 tūkstančius“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė ministras.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti net 9490 naujų COVID-19 užsikrėtimo atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 buvo nepaskiepyti arba paskiepyti tik iš dalies, rodo Statistikos departamento trečiadienį skelbiami duomenys. Antradienį bet kuria skiepo doze vakcinuoti 6459 žmonės.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite